AK PARTİ TEŞKİLATI’NDAN “ÖZGÜRSÜN AYASOFYA” YÜRÜYÜŞÜ | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

AK PARTİ TEŞKİLATI’NDAN “ÖZGÜRSÜN AYASOFYA” YÜRÜYÜŞÜ

15 Temmuz 2020 - 289 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » AK PARTİ TEŞKİLATI’NDAN “ÖZGÜRSÜN AYASOFYA” YÜRÜYÜŞÜ
AK PARTİ TEŞKİLATI’NDAN “ÖZGÜRSÜN AYASOFYA” YÜRÜYÜŞÜ

AK Parti Bolu İl Teşkilatı tarafından Ayasofya’nın ibadete açılması nedeniyle “Özgürsün Ayasofya” yürüyüşü yapıldı. Bolulu vatandaşların da katılım gösterdiği yürüyüş, Hükümet Meydanı’ndan başlayarak Kadı Camii önünde lokma dağıtımı yapıldı.

Ayasofya’nın ibadete açılışını kutlamak amacıyla AK Parti İl Teşkilatı tarafından “Özgürsün Ayasofya” yürüyüşü düzenlendi. Mehter takımının da yer aldığı yürüyüş, hükümet meydanından başlayarak Kadı Camii önünde lokma dağıtımı ile sona erdi.

ürüyüşe; AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri ve partililerin yanı sıra çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

“AYASOFYA’NIN AÇILMASI KUDÜS’E SELAM GÖNDERECEK”

Kadı Camii önünde sona eren yürüyüşün AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bir konuşma yaptı.  Doğanay, konuşmasında Ayasofya’nın ibadete açılmasından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederek, “Şükürler olsun ki Ayasofya sonunda ibadete açılıyor. Ayasofya’da bize namaz kıldırmayı nasip eden herkese, katkı veren herkesten Allah razı olsun, gözümüz aydın olsun.  Ayasofya’nın açılması bazılarının zoruna gidiyor. Bu milletin gelenek göreneklerine, kılıç hakkı olan Ayasofya’nın açılma kararına saygı duymak zorundasınız. Ayasofya Türk milletinin kanayan yarasıydı.  Ayasofya bu milletin hayalidir. Onun için Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyeti yerine gelmiştir. Emek veren, başta bu kararı alanlar, bu kararı imzalayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu kararı destekleyen Devlet Bahçeli’ye, bu kararı destekleyen herkese Bolu adına teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Fatih Sultan Mehmet’in torunu olarak Bolulu hemşerilerime teşekkür ediyorum.  Allah hepinizden razı olsun. Ayın 24’ünde inşallah ilk Cuma’yı kılmak adına buradan hareket edeceğiz. Gelmek isteyen kardeşlerimize elimizden geldiğince yardımcı olacağız.  Ayasofya’nın açılması Kudüs’e selam gönderecek. Türkün yeryüzüne mührünü vurduğu gün olacak” şeklinde konuştu.

Doğanay’ın konuşmasının ardından Mehter takımının marşları dinlendi. Hep Birlikte dualar edilmesinin ardından lokma dağıtımı yapıldı.

360 Total Security Satın Al

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

onwin