FESTİVALE DAVET | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6123 / Satış : 18.6458
Euro : Alış : 19.4206 / Satış : 19.4556
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

FESTİVALE DAVET

12 Temmuz 2017 - 1.123 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » FESTİVALE DAVET
FESTİVALE DAVET

 

Değerli yurttaşlarımız, değerli sektör temsilcilerimiz, değerli meslektaşlarımız,

Dünya’nın ilk ve tek AŞÇILIK BAYRAMI olan Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nin 32.sini gerçekleştirmek üzere geri sayıma başlamış bulunuyoruz. 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleşecek festivalimiz için tatlı bir heyecanla birlikte çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.

En büyük amacımız, başta rahmetli olmuş ustalarımız olmak üzere özellikle meslektaşlarımızla bu büyük günde buluşmak, kucaklaşmak ve mesleği ile gurur duyacakları atmosferi onlara sağlamaktır. Bu anlamda 2016 festivali biz aşçılar için bir dönüm noktası olmuştur. Federasyonumuzun da kuruluş amaçlarından biri olan, en büyük hayallerimizden birisi 2016 festivalinde gerçekleşmiştir. Yani ülkemizin tün aşçılık dernek ve federasyonları bir araya gelerek dostluk ve kardeşlik duyguları ile kendi bayramlarını kutlamışlar, festivali bir karnavala dönüştürmüşlerdir.

2016 festivalinin bir başka tarihi olayı ise Mengen Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte Mengen’e USTALARA VE MESLEĞE SAYGI ANITI’nı dikmemizdi. Mesleğe ve ustalara saygı adına diktiğimiz Dünya’nın en büyük aşçı heykeli, meslektaşlarımızın gururu olmaya devam etmektedir. Büyük özverilerle yaptığımız bu anıtın, meslek saygınlığımıza büyük katkı yapacağına inanıyorum.

Mengen 2017,32. Festivalimiz olacak ve bu festivalde de projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaktayız. Federasyon olarak 32.festivalimizde ULUSAL düzeyde bir aşçılık yarışması gerçekleştireceğiz. Bu yarışma çok sayıda kategori ve uluslararası çapta bir çok ödülleri olan jüri heyetimiz ile Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından biri olmaya şimdiden aday görünmektedir.

Bu vesile ile, ülkemizin de milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde bütün yurttaşlarımızı aşçılarımızla buluşmaya, onlarla gurur duyma gününde onlarla kucaklaşmaya, bütün sektör temsilcilerimizi bu büyük günde ortaya çıkan muhteşem güzellikleri görmeye, bütün meslektaşlarımızı da Dünya’nın tek aşçılık bayramında, USTALARA VE MESLEĞE SAYGI ANITI altında buluşmaya, bayramlaşmaya, beyaz ceketlilere en çok saygı duyulan bu ilçenin sokaklarında gururla yürüyerek mesleğinize olan saygıyı bir kez daha tazelemeye bütün MAF ailesi adına davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Aziz Melik ALTUNDAĞ

Mengen Aşçılar Federasyonu Başkanı

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin