MENGEN BELEDİYE BAŞKANI TURHAN BULUT’UN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6123 / Satış : 18.6458
Euro : Alış : 19.4206 / Satış : 19.4556
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

MENGEN BELEDİYE BAŞKANI TURHAN BULUT’UN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI

10 Eylül 2016 - 814 kez okunmuş
Ana Sayfa » BELEDİYE HABERLERİ » MENGEN BELEDİYE BAŞKANI TURHAN BULUT’UN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
MENGEN BELEDİYE BAŞKANI TURHAN BULUT’UN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI

 

haber-1473430040

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN 31. MENGEN ULUSLARARASI AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
 31. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizi 3-4 Eylül 2016 Tarihlerinde Mengenimize yakışır şekilde  gerçekleştirdik.

31. Festival  tüm emek verenleriyle, destekleyici ve katılımcı kişi ve kurumlarıyla, izlemeye değer bulanların büyüklüğüyle amacına ulaşmış; güzel ilçemiz Mengen, binlerce konuğunu geleneksel konukseverliğiyle ağırlamıştır.

Ulusal mutfak kültürümüzün ülkemizin neredeyse bütününü temsil eden bir kapsaycılıkla zirveye ulaştığı; barış, kardeşlik, birlik beraberlik sofralarının kurulduğu, Dünyanın En Büyük Aşçı Heykelinin hakettiği yere, Aşçılar Diyarı Mengen´e dikildiği, Aşçıların, aşçı örgütlerinin birlik beraberlikle büyük buluşmalarını gerçekleştirdiği, maharetlerini yarıştırdığı, sanat ve kültür etkinlikleriyle halkımızın kaynaştığı Festivalimizin 31.’sini tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Festivalimizin gerçekleştirilmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen, Bolu Valiliği, Mengen Kaymakamlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, AİBÜ Rektörlüğü ve birçok Kurum ve Kuruluşumuza teşekkür ederim.

 Festivalimizi onurlandıran Bolu Vali Yardımcısı Sayın Ayhan KARTLI, İlçe Kaymakamı Sayın Yavuz AKYOL, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Seyit Torun, CHP Bolu İl Başkanı Sayın H.Kazım KARSU, CHP Bolu Milletvekili Sayın Tanju ÖZCAN, CHP Ankara Milletvekili Sayın Nihat YEŞİL, CHP Trabzon Milletvekili Sayın Haluk PEKŞEN, CHP Zonguldak Milletvekili Sayın Şerafettin TURPÇU, Yenimahalle Belediye Başkanlığı Temsilcisi, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Emine DAVARCIOĞLU, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi, Başbakanlık Tanıtma Fonu Temsilcisi’ne teşekkür ederim.

31. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizin amacına ulaşmasında aşçılarımızın ve aşçı örgütlerimizin birlik beraberlik ve dayanışma içinde verdikleri desteğin payı ve önemi çok büyüktür.

TAŞPAKON Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu ailesi olarak 7 bölge federasyonumuz; Marapafed, Karapafed, Egapafed, Güdapafed, İçanapafed, Doğapafed, Akapafed ve bu Federasyonlarımıza bağlı 56 İl Derneği olağanüstü bir performansla 56 İlin yöresel lezzetini 56.000 porsiyon ile İlçemize taşıdılar. Başta Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan TUFAN olmak üzere tüm Üyelerine  teşekkür ederim.

MAF ile ortaklaşa Festivalin iki günü usta ve genç aşçılar yarışması düzenleyen (TAŞFED) Tüm Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın MANAV ve Üyelerine,Aşçılık Heykelinin gerçekleşmesinde öncülük yapan (MAF) Mengen Aşçılar Federasyonu Başkanı Melik ALTUNDAĞ ve Üyelerine , Öztiryaki A.Ş. ile birlikte mutfak etkinlikleri  ve Festivalin ikinci gününde Belediyemiz ile birlikte kahvaltı etkinliği düzenleyen (ASOMDER) Aşçılık Okulu Mezunları Derneği Başkanı Levent DEMİRÇAKMAK ve Üyelerine, (TAFED) Türkiye Aşçılar Federasyonuna, Festivalimizin iki gününde de  Down sendromlu çocuk aşçılar yarışması düzenleyen Mengen Aşçılar ve Turizm Derneği Başkanı Salih BOZKURT ve Üyelerine, Dünyanın dört bir tarafından gelen aşçılarımıza teşekkür ederim.

Festivalin müzik, sanat ve kültür etkinlikleri içinde halkımızlabuluşturduğumuz Edip AKBAYRAM, Simge, Mehmet ŞAFAK ve Alp ARSLAN, Sonkiüç Gurubu ve Solisti Bora AYDOĞAN, Yarenler Gurubu, Yenimahalle Belediyesi Tubil Halk Oyunları Topluluğuna teşekkür ederim.

Festivalimize katılamayan, gönül birlikteliklerini telefonla, telgrafla, çiçek göndererek bizlere destek olan, moral veren tüm saygıdeğer devlet büyüklerimize, dostlarımıza, Türkiye´nin her yanından Mengen´imize gelerek festivalimizi izleyen konuklarımıza,

Destekleriyle bizlere güç katan çok değerli hemşerilerimize, 

 Yerel ve ulusal basınımızın değerli mensuplarına,

Festivalin hazırlık sürecinde ve organizasyonunda emeği geçen herkese Mengen halkı, Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu ve Şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin