Mengen e değen kadın eli | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

Mengen e değen kadın eli

03 Ekim 2016 - 5.269 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » Mengen e değen kadın eli
Mengen e değen kadın eli
İstanbul’da edindiği iş tecrübesinin ardından memleketi Mengen’i seçen iş kadını Uzay Tolgay, ürettiği içecek ve yiyeceklerle Mengen’de farklı bir kafe kültürü oluşturdu.

Belediyenin yaptığı çalışmalarla yenilenen parkta, Mengen çayı kenarında Park Kafe ismini verdiği işletmesinde müşterilerine bir çok farklı ürün sunan Uzay Hanım, sıcak yaklaşımı ve samimiyetiyle de tüm Mengenlilerin takdirini ve sevgisini kazanmayı başardı.

Huzurun ve damak tadının adresi; Park Kafe

İş kadını Uzay Tolgay, İstanbul’da edindiği iş tecrübesiyle memleketi Mengen’de açtığı Park Kafe isimli işletmede sadece Mengenlilerin değil, Mengen’e yolu düşen herkesin vaz geçilmez adresi olmayı başardı.

 

 

Kendi ürettiği içecek ve yiyeceklerle dikkat çeken Uzay Hanım, Üniversite tahsili için Mengen’i seçen öğrencilerle de kurduğu yakın diyalog sayesinde ilçenin sevilen yüzü oldu. İlimizin şirin ilçelerinden Mengen’e farklı bir soluk getiren Uzay Hanım Havadis gazetesinin sorularını yanıtladı.

Mengen ve Park Kafe macerası nasıl başladı. İstanbul’u bırakıp Mengen’e gelmek sizin için zor olmadı mı?

Ben İstanbul Yeşilköy doğumluyum. Annem Mengen’in Teberikler Köyündendir. Tüm eğitim  hayatımı İstanbul’da tamamladım. Hala hazırda Kapalı Çarşıda çalışmakta olan bir kafem varken ben Mengen’e gelmeye karar verdim.

 

Bu kararı nasıl verdiniz. Sizin için zor olmadı mı?

Bizde bir adet vardır. Vefat eden kişi ne kadar uzakta olursa olursun Mengen’de gömülür. Ben Mengen’e tabut içinde gelmek istemedim. Aslında planım çok farklıydı; 3 ay Mengen’de, 9 ay İstanbul’da yaşayacaktım. Hani derler ya, ‘biz plan yaparız, Yaradan güler’ diye. İşte benimkisi de öyle. Ne kadar plan yaparsanız yapın Yaradan ne derse o olur. Ben buranın doğasını ve insanını çok seviyorum. Birkaç ayda olsa burada yaşamak istedim ama 10 yıl oldu.

Birazda Park Kafenin hikayesine gelelim. Çok güzel bir mekan olmuş. Mengen Çayı kenarında, sahil kasabalarını andıran ve huzur dolu bir işletme oluşturmayı başarmışsınız…

Belediye Başkanımız Sayın Turhan Bulut, burada çok güzel bir çalışma yaptı. Dereyi ıslah etti. Parkı insanlara açtı ve burada böyle bir kafe oluşturdu. Bende yılların verdiği kafe tecrübemi buraya aktararak, gerçekten çok güzel bir mekan oluşturduk. Bu konuda fazla mütevazı olmayacağım. Çok çeşitli ve kaliteli kahve çeşitlerimiz ve içeceklerimiz var. Mesela dağ çilekli Türk kahvemizden içmek için insanlar özel olarak buraya geliyorlar. Benim asıl işim reçete yazmak. İçecek reçetesi, tatlı reçetesi, yemek reçetesi… Burada çokça vaktim oluyor. İstanbul’da  hayat içinde çok sıra bekliyorsunuz. Trafikte bekliyorsunuz, bankada bekliyorsunuz. Lakin burada böyle sıra beklemiyorsunuz ve bolca zamanınız oluyor. Bende bu zamanları reçete yazarak değerlendiriyorum ve farklı tatları insanlara sunuyorum.

Burada aynı zamanda çok sıcak bir ortam var. Müşterilerle birlikte aile gibi olmuşsunuz…

Mengen küçük ve şirin bir kasaba. Bizim burada çalışan kardeşlerimiz eğitim için Mengen’i seçmiş olan öğrenci kardeşlerimiz. Biz onların ailesi olduk, onlarda bizim çocuklarımız. Hem maddi anlamda bir kazanç elde ediyorlar hem de boş vakitlerini değerlendirmiş oluyorlar. Onlar bizimle çok mutlular tabi bizlerde onlarla…

Bolu Havadis

02-10-2016-12-55-47937700

02-10-2016-12-55-67680500

2016-10-02-mengen-e-degen-kadin-eli

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin