Mengen İlçe Devlet Hastanesi’nde Tatbikat Gerçekleştirildi | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

Mengen İlçe Devlet Hastanesi’nde Tatbikat Gerçekleştirildi

25 Eylül 2017 - 976 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » Mengen İlçe Devlet Hastanesi’nde Tatbikat Gerçekleştirildi
Mengen İlçe Devlet Hastanesi’nde Tatbikat Gerçekleştirildi

Mengen İlçe Devlet Hastanesi’nde Tatbikat Gerçekleştirildi

 

14.09.2017 tarihine Mengen İlçe Devlet Hastanesinde Bolu AFAD, Bolu UMKE, Bolu Kızılay, Bolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri  Başhekimliği, Mengen Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Mengen Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Birimi  ve Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Sivil Savunma Birimi, Mengen İlçe Devlet Hastanesi Hastane Olay Yönetim Ekibi ve personellerinin katılımıyla tatbikat gerçekleştirilmiştir.

Tatbikat senaryosuna göre deprem ile birlikte bir patlama meydana gelmiş, hastanede yangın çıkmıştır. Durumun Hastane Acil Durum ve Afet Başkanına (HAP Başkanı) intikal ettirilmesiyle, hastanenin tahliye edilmesine ve Olay Yönetim Ekibinin toplanma alanında toplanmasına karar verilmiştir. Olay Yönetim Ekibinin çalışmaları sonucunda hastanenin birinci katında yangın çıktığı, 4 personelin yaralı ve mahsur kaldığı, hastane söndürme ve kurtarma ekiplerinin yangını söndürmeye çalıştığını ancak yeterli olamadıkları bilgisine ulaşması üzerine Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanlığı, Bolu AFAD, Bolu UMKE, Bolu 112, Bolu Kızılay Başkanlığı, Mengen İtfaiyesi, Mengen Emniyet Müdürlüğü bilgilendirilmiş ve yardım istenilmiştir. Hastane bahçesinde triyaj/muayene alanı ile olay yeri yönetim ekibi çalışma alanı (kriz masası) oluşturulmuştur.

Yardım istenilen kurum ve kuruluşlar yardıma gelmişlerdir. Önce itfaiye hastane içerisine girerek yangını söndürme faaliyetini gerçekleştirmiş; birinci katta baygın durumda bulunan bir vatandaşı sırtta taşıma yöntemiyle  muayene/triyaj alanına intikal ettirmiştir. Hastanenin üst katında yaralı durumunda olan iki hasta itfaiye tarafından merdivenle kurtarılmış ve triyaj/muayene alanına intikal ettirilmiştir. Bir yaralı UMKE diğer bir yaralı ise AFAD ekipleri tarafından kurtarılmış ve triyaj/muayene alanına intikal ettirilmiştir. Triyaj/muayene alanına intikal eden yaralılardan 3 tanesi 112 ambulanslarıyla Bolu Köroğlu Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Tatbikatın birinci bölümü bu şekilde tamamlanmıştır.

Tatbikatın ikinci bölümünde yangın söndürme tüplerinin kullanılmasına ilişkin hastane personeline ve orada bulunan vatandaşa eğitim verilmiş, uygulama yapılmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin