MENGEN KAYNAK SULARINA İNCELEME BAŞLATILDI | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

MENGEN KAYNAK SULARINA İNCELEME BAŞLATILDI

19 Kasım 2020 - 306 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » MENGEN KAYNAK SULARINA İNCELEME BAŞLATILDI
MENGEN KAYNAK SULARINA İNCELEME BAŞLATILDI

 

Gerede Belediye ile Mengen Belediyesi arasında bir süredir devam eden Mengen İlçesi Domuz Alanı Mevkiinde bulunan Beş Pınarlar ve Çörtenler kaynak sularının tahsisi konusu Bolu Valisi Ahmet Ümit’e taşındı.

Gerede Belediye ile Mengen Belediyesi arasında süre gelen su meselesi adli boyutta devam ederken, Mengenli Muhtarların son olarak yaptıkları şikayet dilekçeleri ve ifade tutanakları ile valilik makamı tarafından idari boyut kazandı.

Akçakoca Köyü Muhtarı Şerafettin Dönmez’in şikayeti üzerine başlatılan inceleme DSİ 53. Şube Müdürlüğünde toplantı odasında verilen “şikayetçi ifade tutanağı” ile kaynak sularından gereğinden fazla su götürüleceği tahmin ediliyor.

Mengen Akçakoca Muhtarı Dönmez, Mengen İlçesi Domuz Alanı Mevkiinde bulunan Beş Pınarlar ve Çörtenler kaynak sularının (Kirazlı1 ve Kirazlı2) tahsisi için başvurularının yapıldığı halde ilgili tahsis yönetmeliğine göre taleplerinin DSİ Genel Müdürlüğüne iletilmediğini belirterek yasal işlemlerin başlatılması için şikayetçi oldu.

Mengenli Muhtarlar adına verdiği şikayet dilekçesinin ardından, çağrıldığı DSİ 53. Şube Müdürlüğünde yazdığı şikayetçi ifade tutanağında Şerafettin Dönmez şunlara yer verdi.

Muhtar Dönmez’in verdiği dilekçe şöyle:
“Bolu Özel İdaresi tarafından başvurularımıza süresi içerisinde bir işlem yapılmadığından ve ilgili mercilere bir bilgi verilmediğinden köylerimizin suları Gerede Belediyesine tahsis edilmiştir. Mağduriyetimiz nedeniyle gerekli yasal işlemlerin yapılmasını talep etmekteyiz.”

Mengen İlçesi Akçakoca Köyü Muhtarı Şerafettin Dönmez, “Yasal başvurularımızı yapmış, mevzuyu Cimer başvurumuzla tahsis talebimizi yenilemiştik. Tahsis işlemlerimizin başladığı bizlere beyan edilmişti. Şikayetimizi avukatlarımızla birlikte yaptık. Suyumuzun ve kaynaklarımızın peşindeyiz” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

onwin