Pazarköy Dünyaya Açılmaya Gün Sayıyor | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

Pazarköy Dünyaya Açılmaya Gün Sayıyor

28 Aralık 2015 - 3.062 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » Pazarköy Dünyaya Açılmaya Gün Sayıyor
Pazarköy Dünyaya Açılmaya Gün Sayıyor

Pazarköy Dünyaya Açılmaya Gün Sayıyor

Mengen Pazarköy beldesinde 40 yıldır kerestecilik yapan Vural Turan, 1998-99 yıllarında açtığı Turan Orman Ürünleri fabrikasında son teknolojiye ait makineleriyle palet üretimi yapıyor. Bu fabrika hakkında Vural Turan ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. Turan, bu fabrikayı Dünyayı gezdikten sonra kurduğunu ifade etti.

pazarkoy_dunyaya_acilmaya_gun_sayiyor_h31582

Mengen Pazarköy beldesinde 40 yıldır kerestecilik yapan 3 çocuk babası Vural Turan, 1998-99 yıllarında açtığı Turan Orman Ürünleri fabrikasında son teknolojiye ait makineleriyle palet üretimi yapıyor. 24 kişinin çalıştığı bu fabrikayla ilgili Turan bilgiler verdi. Turan; “ 1998-99 yılında Bolu Üst Birliğinden alarak burayı kurdum. 40 yıldır bu işin içindeyim. Bu işe ilk olarak köyde başladım. Burayı alalı 17 yıl oldu. Ben kerestecilik mesleğinde nasıl daha ileri gidebilirim diye Dünyayı dolaştım. Özellikle İtalya, İspanya, Rusya ve Almaya’nın bir kasabasında gördüğüm kereste fabrikaları beni bu fabrikayı kurma fikrimi ortaya çıkardı. Daha sonra bu fabrikaları bir araya getirip tek bir fabrika olarak kurmak için kafam da plan ve projesini çizdim. Bu plan ve proje kapsamında hemen harekete geçerek, Türkiye’de bu makineleri yapabilecek arkadaşlarla görüştüm ve bu fabrikayı kurdum. Türkiye’deki hiçbir kereste fabrikası ben bu fabrikayı kurana kadar çoğu şeyi bilmiyordu. Son 4 senede benden görerek Türkiye’de 2-3 fabrika daha kuruldu. Bu fabrikayı ben toplam 5 Milyon TL’ye mal ettim ve tamamen kendi kaynaklarımla kurdum. Bu fabrikada toplam 24 kişi çalışıyor. Günlük 150 metre mal üretiyoruz. Ürettiğimiz ürünleri Gentaş, Dentaş, Nidaş, ve Gebze de bulunan 3 tane fabrikamıza gönderiyoruz. Bunların dışında da ürünlerimizi yurt dışına ihraç ediyoruz. Özellikle Irak ve İran’a 4 tır ihraç ediyoruz. Bu fabrika da ağırlıklı olarak palet üretiyoruz ve tamamen yerli mal kullanıyoruz” diye bilgiler verdi.

“TALAŞ FABRİKASI DA KURMAK İSTİYORUM”

Fabrika da ürettikleri ürünlerden çıkan artık maddeleri de Türkiye’de bulunan sunta fabrikalarına verdiklerini söyleyen Turan, sunta fabrikalarının da bu artık maddeyle paletlerin altına tokaz yaptığını açıkladı. Turan, bu artık maddeyi kendisi değerlendirmek için de ileriki yıllarda Talaş fabrikası da kurmak istediğini söyledi. Bu fabrika’nın yaklaşık 5 Milyon TL mal olacağını da ifade etti.  Son olarak Sanayicilere de tavsiyelerde bulunan Turan, Sanayiciler kendilerini geliştirmek istiyorlarsa, Dünya’yı gezip dolaşmaları gerektiğini söyledi. bolu olay

TURANNNN (1)k

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin