SU KRİZİ TBMM GÜNDEMİNDE | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

SU KRİZİ TBMM GÜNDEMİNDE

27 Kasım 2020 - 301 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » SU KRİZİ TBMM GÜNDEMİNDE
SU KRİZİ TBMM GÜNDEMİNDE

Uzun süredir Mengen Belediyesi ile Gerede Belediyesi arasında yaşanan Domuz Alanı mevkiindeki su kaynağı krizi Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı.

 

Mengen ilçesi Domuz Alanı mevkiinde bulunan su kaynakları Gerede Belediye tarafından hat çekilerek alınmak istendi. Durumu fark eden Mengen Belediyesi konuyla ilgili yasal süreç başlattı. Yapılan şikayetler üzerine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.  Mengen ile Gerede’yi karşı karşıya getiren su krizini Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) gündemine taşıdı. CHP Bursa Milletvekili Aydın yaptığı konuşmada sorunun çözülmesi için Devlet Su İşlerine çağrıda bulundu.

AYDIN: “DSİ’NİN SORUNU ÇÖZMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Milletvekili Erkan Aydın konuyla ilgili konuşmasında, “Bolu’nun Mengen ilçesinde büyük bir su sıkıntısı yaşanıyor. Domuz alanı olarak bilinen bölgedeki su kaynaklarına Gerede Belediyesi el koymuş, konu yerel mahkemeye taşınmış ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiş ancak istinaf mahkemesi bunu bozduktan sonra DSİ Genel Müdürlüğü yüzde 60’a yüzde 40 şeklinde suyun kullanımına -yani yüzde 60 Gerede’nin, yüzde 40’ta Bolu Mengen Belediyesinin kullanmasıyla ilgili- karar vermiş. Ancak bu kararı, Gerede Belediyesi uygulamadığı için şu anda Mengen’de büyük bir içme suyu skandalı yaşanmaktadır ve biz, buradan gerekli mercilerin özellikle DSİ’nin konuyu bir an önce çözüme kavuşturup bu sorunu çözmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BULUT: “SAHİP ÇIKANLARI VE GÖZDEN ÇIKARANLARI BU HALK UNUTMAYACAKTIR”

Su krizinin TBMM gündeme taşıması sonrası Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP Milletvekili Aydın’a teşekkür etti. Başkan Turhan Bulut yaptığı açıklamada, “Mengen’in sahipsiz olmadığını bir kez daha gördük. Bizlere sahip çıkanları ve gözden çıkaranları bu halk unutmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, Mengen Domuz alanı yaylasında yaşanan su skandalını TBMM gündemine taşımıştır. Konunun da takipçisi olacaklarını açıklamışlardır. TBMM’de konuyu gündeme getiren CHP Bursa Milletvekilimiz Sn. Erkan Aydın beye ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Seyit Torun beye teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

onwin