TOKİ 3. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

TOKİ 3. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

05 Mayıs 2017 - 889 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » TOKİ 3. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
TOKİ 3. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

MENGEN BELEDİYE BAŞKANLIĞININ
TOKİ 3. ETAP KONUTLARI “KONUT ALMA HAKKI KURA ÇEKİLİŞİ” İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Belediyemiz ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin ortaklaşa yürüttüğü 252 konutluk Mengen 3. Etap Toplu Konut Projesinin kura çekilişi belediyemiz organizesinde 28 Nisan 2017 Cuma günü Mengen Belediyesi kapalı pazaryerinde;İlçe Kaymakamı Hasan GÜNAYDIN, Belediye Başkanı Turhan BULUT,TOKİ yetkilileri ve halkımızıngeniş bir katılımıyla Mengen Noterigözetiminde yapılmış ve kura sonuçları listesi mengenbelediyesi.com adresinde yayınlanmıştır.
252 Konutluk 3. Etap Konutları içinsekretarya hizmetleri Belediyemizce yapılmıştır.İlgili bankaya 697 kişi başvuru bedelini yatırmış olup,Toki tarafından yapılan inceleme sonucunda 51 kişinin başvuru koşullarını sağlamadığı tespit edilmiş, bu durum kendilerine TOKİ tarafından bildirilmiştir.Konut alma hakkı kura çekilişine toplam 646 kişi katılmıştır.
Belediyemizin önerdiği bir yaklaşımla hazırlanan bu projeye gösterilen büyük ilgi nedeniyle öncelikle tüm başvuru sahibi hemşerilerime teşekkür ediyorum.
Kura çekimi sonrasında halkımızın Belediyemize duyduğu güveni sarsacak kimi sosyal medya üzerinden kimi doğrudan tarafımıza yöneltilen eleştiri ve değerlendirmeler, muhatabı Belediyemiz olmamasına rağmen bu açıklamayı yapmayı zorunlu kılmıştır:
1. Belediyemiz başvuruları alma sürecinde, halkımızın mağdur olmaması ve işin kolaylaştırılması adına gerekli toplantıları organize etmek için bu konuyla ilgili bir birim oluşturmuş,yeteri kadar personel görevlendirmiştir.
2. Başvuru bedeli olarak T.C. Ziraat Bankası Mengen Şubesinde bulunan Toki hesabına Başvuru sahiplerince yatırılan bedellerle Belediyemizin hiçbir ilgisiyoktur.Vebu bedeller üzerinde Belediyemizin hiçbir tasarrufu bulunmamaktadır.
3. Başvuru sahibi olma hakkını kazanamayan hemşerilerimize yatırdıkları bedeller TOKİ tarafından iade edilecektir.Söz konusu başvurulara uygunlukla ilgili değerlendirme tamamen Toplu Konut İdaresince yapılmıştır. Belediyemizbu aşamada sadece başvurularıkabul etmiştir.
Halkımızın Belediyemize duyduğu güveni sarsıcı değerlendirmelerini yaparken;hiçbir haksızlığa meydan vermeyeceğimizi düşünerek, ailemden yalnızca bir kişi başvuru yapmış olup, onun adı da asil ve yedek listede çıkmamıştır.
Bu vesileyle; TOKİ 3. Etap Konutlarının ilçemize ve hak sahiplerine hayırlı olmasını diler, konut ihtiyacının giderilmesinde yeni çalışmalar yapacağımızı bildirir, tüm halkımızı saygıyla selamlarım.

Turhan BULUT
Mengen Belediye Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin