1.TÜRKİYE HELAL GIDA PASTACILAR ŞAMPİYONASI | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

1.TÜRKİYE HELAL GIDA PASTACILAR ŞAMPİYONASI

16 Ekim 2015 - 1.077 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » 1.TÜRKİYE HELAL GIDA PASTACILAR ŞAMPİYONASI
1.TÜRKİYE HELAL GIDA PASTACILAR ŞAMPİYONASI

ÖNCÜ KURULUŞ TAŞPAKON’DAN YİNE BİR İLK

 

Türkiye’de aşçılık ve pastacılık sektöründe mesleki faaliyetler, yöresel mutfakları koruma, festivaller, yarışmalar, eğitim ve sosyal sorumluluklar adına birçok önemli projeye imza atan Taşpakon’un bu kez farklı bir platformda tüketici sağlığını ve dolayısı ile mesleğimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden helal gıda akımına destek olmak ve camiamızın helal gıda ürünleri konusunda bilincinin artmasına vesile olmak amacı ile girişimlere başladığını daha önceki günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Günümüzde ölümcül birçok hastalığa sebebiyet veren insan sağlığına zararlı, fıtrata aykırı birçok katkı maddeleri ve yanlış beslenme alışkanlıkları ile karşı karşıyayız. Uluslararası partner kuruluşumuz Euro-Toques Avrupa Aşçılar Birliği’nin tüm üye ülkelerinin kabul etmiş olduğu uluslararası tüzüğünün 3.maddesinin 5. bölümünde yer alan “Tüketicinin sağlığına direk veya dolaylı yollardan zararlı olabilecek ve bunun bilimsel araştırmalar ve görüşler ile kanıtlanması durumunda ham madde ve yardımcı madde olmak üzere tüm ürünlerin kullanımını yıldırmak hatta önlemek” ibaresi biz aşçıların ve pastacıların bu konudaki sorumluluğunu çok net özetlemektedir.

Bu kritelerden yola çıkarak Türkiye’nin konfederasyonu olma sorumluluğu ve yönetim kurulu kararımız ile insan sağlığına uygun gıdaları onaylayan Helal sertifikalandırma sisteminin lider kuruluşu Gimdes ile bir araya gelerek uzun vadede bir yol haritası çizilmiş ve konu ile ilgili çalışmalar için düğmeye basılmıştır. Taşpakon ve Gimdes olarak ulusal ve uluslararası birlikte gerçekleştirilmesi düşünülen faaliyetler masaya yatırılarak ilk proje olarak 22-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi (ICC) de düzenlenecek olan Helal Expo’da Taşpakon ve Gimdes olarak 1.Türkiye Helal Gıda Pastacılar Şampiyonası düzenlenmesi konusunda karar alınmıştır.

Helal Expo 2015 bünyesinde 24 Ekim Cumartesi günü Taşpakon’a bağlı 32 derneğimizin 20’sini temsilen 20 pasta şefimiz sadece Gimdes Helal sertifikalı ürünler ile kapalı sepet usulü yarışacaklardır. Yarışmanın yapılacağını duyarak bize ulaşan vatandaşlarımızın yoğun mesajları ile karşı karşıya kalmak ve takdir edilmek Taşpakon olarak bizi fazlası ile onure etmiştir. Bu vesile ile destek veren herkese teşekkür ederiz.

Bu yarışmada bir sosyal sorumluluk projemizde hayat bulacaktır. Her yarışmacı yanına kurucu üyesi olduğumuz Engelsiz Türkiye Platformu desteği ile toplamda 20 engelli pastacı kardeşimiz yardımcı olarak iştirak edecektir ve yarışmada yapılacak ürünlerde ustalarımız ile birlikte bu kardeşlerimizinde katkısı olacaktır.

İnsan sağlığının önemi ve dinimiz İslam’ın emrettiği beslenme kuralları ışığında büyük önem taşıyan helal gıda konusu Taşpakon’un uzun vadeli önemli projeleri arasında yerini almıştır.

Camiamıza, ülkemize ve İslam alemini hayırlara vesile olmasını dileriz.

mengen161020151 helalafis

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin