AŞÇILAR MİLLİ TAKIMI DÜNYA’NIN EN ZORLU YARIŞMALARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ | Mengeninsesi.com

Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019
Çam Pınarı Doga Evleri
HAVA DURUMU
hava durumu

bolu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 18 Kategoride 1404 İçerik Bulunuyor.

İLAN PANOSU

AŞÇILAR MİLLİ TAKIMI DÜNYA’NIN EN ZORLU YARIŞMALARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ

15 Mayıs 2017 - 1.317 kez okunmuş
Ana Sayfa » HABERLER » AŞÇILAR MİLLİ TAKIMI DÜNYA’NIN EN ZORLU YARIŞMALARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ
AŞÇILAR MİLLİ TAKIMI DÜNYA’NIN EN ZORLU YARIŞMALARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ

Hong Kong 30. HOFEX İNTERNATİONAL CULINARY CLASSIC 2017 YARIŞMALARI

AŞÇILAR MİLLİ TAKIMI DÜNYA’NIN EN ZORLU YARIŞMALARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ

Türkiye’nin Avrupa dışında katıldığı ilk gastronomi yarışması özelliği taşıyan ve 8-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Hong Kong Hofex ‘te, Türkiye’yi Mengen Aşçılar Federasyonu Milli Takımı temsil etti. Dünya’nın en zorlu yarışmalarının başında gelen Hofex ‘te her kıtadan ülke takımları yarıştı. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sponsorların desteği ile Hofex yarışmalarına katılan Aşçılar Milli Takımı Uzakdoğu ülkelerinin hiç madalya kaptırmadığı kategorilerde yarışarak 5 madalya kazanmayı başardı.

Dünya Gastronomim camiasının yakından takip ettiği yarışmalarda, Türk milli takımı hem yarışma eserleri hem de Türk bayrağı olan ceketleri nedeniyle büyük ilgi gördü.

Türk milli takımının yarıştığı kategorilerde Uzakdoğu ülkeleri dışında madalya alan tek ülke Türkiye olurken, milli takımımız özgün ürünleri ve aşçılık sanatları nedeniyle Dünya Aşçılar Birliği (WACS) jüri üyeleri ve diğer yarışmacılar tarafından büyük övgü ve takdir aldı.

Hofex yarışmalarını diğer bir sürprizi ise Mengen Aşçılar Federasyonu başkanı A.Melik ALTUNDAĞ’ın WACS başkanı Thomas A. GUGLER’e ,Bolu-Mengen’de bulunan Dünya’nın en büyük aşçı heykeli olan  “Ustalara Ve Mesleğe Saygı Anıtının 1/35 oranındaki modelini takdim ederek kendisini Mengen’e davet etmesi oldu. Ustalara ve mesleğe saygı anıtı MAF tarafından T.C. Kültür Bakanlığı ve Mengen belediyesinin desteği ile 2016 ‘da Mengen’e dikilmişti.

Mengen Aşçılar Federasyonu başkanı A.Melik ALTUNDAĞ; “Ülkemizi ilk defa katıldığı bu çok zorlu yarışmada başarı ile temsil etmekten dolayı çok mutluyuz. Ay-yıldızlı bayrağımızı Hofex’te gururla dalgalandırmanın onurunu yaşıyoruz. Prestijli organizasyonlarda ülkemizin başarıyla temsil edilmesi, tanıtım ve pozitif algılar açısından büyük önem taşıyor. Bize her türlü desteğini esirgemeyen T.C. Kültür Bakanlığı’nın sayın yetkililerine, millî takımımızın çok seçkin şeflerine yürekten teşekkür ediyorum. Bundan sonraki uluslararası organizasyonlarda da ülkemizi başarı ile temsil ederek bayrağımızı Dünya’nın her yerinde onurlandırmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

onwin