DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 547853-0,21%
Bolu
12°

HAFİF YAĞMUR

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fotoozturk

Fotoozturk

31 Mart 2023 Cuma

  MURAT KÜÇÜK’E ÖNEMLİ GÖREV

  MURAT KÜÇÜK’E ÖNEMLİ GÖREV
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Haber: Bülent VELİOĞLU

  Yaklaşık 10 yıl Bolu’da görev yaptıktan sonra Kocaeli Bölge Müdürü olarak atanan, DHA’da 25 yılı aşkın süre boyunca görev yapan usta gazeteci Mesut Çatak’ın emekli olmasıyla, yerine ulusal haber kanallarının ekran yüzü haline gelen, yaptığı başarılı haberlerle adından sıkça söz ettiren DHA Bolu Muhabiri Murat Küçük getirildi.

  Bolu’nun başarılı gazetecilerinden DHA Muhabiri Murat Küçük yıllarca zorlu koşullarda çalışarak verdiği emeğin karşılığını aldı. Bolu’da yaklaşık 10 yıl boyunca görev yaptıktan sonra 8 yıl önce Kocaeli Bölge Müdürü olarak atanan Mesut Çatak’ın emekli olmasının ardından yerine Bolu Muhabiri Murat Küçük görevlendirildi. Bölge müdürü olarak bölgede bulunan 7 ilden sorumlu olacak olan Murat Küçük 8 seneden bu yana DHA Bolu’da görev yapıyor. Görev süresi boyunca Bolu ve çevre illerdeki doğal afetler, önemli olaylar, siyasi haberler, canlı yayınlar ve özel haberler olmak üzere yüzlerce önemli habere imza atan ve adından sıkça söz ettiren Küçük, uzun yıllardır bölgenin ulusal medyadaki sesi ve ekran yüzü olmayı başarmıştı. Küçük, son olarak da “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma sebep olan deprem bölgesinde yaptığı haberlerle depremzedelerin sesi olmuştu.

  murat kucuke onemli gorev 20230330233

  Devamını Oku

  Mengen’de bir fidan bir umut dediler, kendi fidanlarını diktiler

  Mengen’de bir fidan bir umut dediler, kendi fidanlarını diktiler
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

   

  ​Mengen Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Mengen Anaokulu ziyaret edilerek fidan dikim etkinliği düzenlendi.

  Orman haftası etkinlikleri kapsamında Mengen Anaokulunu ziyaret eden Mengen Orman İşletme Müdürlüğü personeli minik öğrencilere orman ve ormancılık çalışmaları, ormanların önemi, ormanların korunması ve temiz bir çevre için nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Minik öğrencilerle sohbet eden işletme müdürlüğü personeli onların merak ettikleri soruları yanıtladı. Özellikle ormanlık alanlarda ve yakınlarında nasıl davranılması gerektiği ve orman yangınlarının önlenmesi için alınması gereken tedbirler anlatıldı.

  Daha sonra minik öğrenciler ‘bir fidan bir umut’ diyerek okul bahçesine fidan dikti. Ziyaret sonunda işletme müdürlüğü tarafından minik öğrencilere sincap çocuk okul çantası ve çeşitli hediyeler verildi.

  2023 MENGEN 21 MART ANAOKUL FIDAN DIKIMI 01 2023 MENGEN 21 MART ANAOKUL FIDAN DIKIMI 02 2023 MENGEN 21 MART ANAOKUL FIDAN DIKIMI 03 2023 MENGEN 21 MART ANAOKUL FIDAN DIKIMI 04 2023 MENGEN 21 MART ANAOKUL FIDAN DIKIMI 05

   

  Devamını Oku

  Mengen Kavacık Köyü Grup yolu üzerinde bulunan 4191 m²  tarla satılıktır.

  Mengen Kavacık Köyü Grup yolu üzerinde bulunan 4191 m²  tarla satılıktır.
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Mengen Kavacık Köyü Grup yolu üzerinde bulunan 4191 m²  tarla satılıktır.

  Tel : 0546 632 3291

  kavacik satilik arsa

  Devamını Oku

  Mengen’de kömür üretimi arttırılacak

  Mengen’de kömür üretimi arttırılacak
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Kuzey Anadolu Madencilik, Bolu’da kömür üretimini arttıracak Kuzey Anadolu Madencilik, Bolu’da yeraltı kömür ocağı üretim kapasitesini arttıracak ve Kırma Eleme Tesisi kuracak.

  Bolu’nun Mengen ilçesindeki yeraltı kömür madeninde üretim kapasitesi arttırılarak yılda 150 bin tona çıkarılacak. Ayrıca Kırma Eleme Tesisi de kurulacak.Kuzey Anadolu Madencilik Turizm ve Tic. A.Ş. tarafından Bolu ili, Mengen ilçesi, Çorakmıtırlar köyü sınırları içinde ‘Kömür Ocağı Üretim Artışı ve Kırma Eleme Tesisi’ yapılması ve işletilmesi planlanıyor. Mevcut durumda sahada üretim faaliyetleri için yeraltı girişi Üçpınar Madencilik ve Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlı olan ve proje konusu ruhsat sahasına mücavir olan 112 ruhsat ve 1001481 erişim nolu saha üzerinden gerçekleştiriliyor.460,71 hektar büyüklüğündeki 744 ruhsat numaralı saha içerisinde gerçekleştirilecek proje ile kömür ocağı üretim kapasitesinin 200.000 ton/yıl (150.000 ton/yıl kömür, 50.000 ton/yıl pasa) olacak şekilde arttırılması ve 150.000 ton/yıl kapasiteli kırma eleme tesisi kurulması planlanıyor. Yeraltı ocağından çıkartılan kömürler tesise getirilerek burada kırılıp elenecek. Elekten geçen kömür sevkiyata hazır hale gelecek. Proje kapsamında işletmelerde toplam 200 kişi çalıştırılacak.

  kuzey-anadolu-madencilik

  Devamını Oku

  ‘TOZ PATLAMALARININ BİRÇOK SEBEBİ VARDIR’

  ‘TOZ PATLAMALARININ BİRÇOK SEBEBİ VARDIR’
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  ‘TOZ PATLAMALARININ BİRÇOK SEBEBİ VARDIR’
  Bolu’nun Mengen ilçesine bağlı Gökçesu beldesinde kömür maden ocağında meydana gelen toz patlaması sebebiyle 7 kişinin yaralandığı iş kazasının ardından Maden Mühendisi Alper Yılmaz, toz patlamasının ne tür bir iş kazası olduğuyla ilgili bilgi verdi. Alper Yılmaz, havada birikmiş olan kömür tozunun herhangi bir ateşleyici ile etkileşime girmesi sonucu patlamanın meydana geldiğini belirtti. Yılmaz, “Özellikle yer altı kömür maden ocaklarındaki kömür tozu patlamalarının olması için havada birikmiş bir kömür tozunun ya da normal tozun olması gerekir. Bunun da bir ateşleyici kaynakla etkileşime geçmesiyle toz patlamaları meydana gelmektedir. Bu toz patlamalarının birçok sebebi vardır. Bunların en büyük etkeni metan gazıdır. Ama bunun dışında bir çok parametre vardır. Havadaki tozun inceliği önemlidir. Bu toz ne kadar ince ise o kadar patlama olasılığı yüksektir. Tozun içerisindeki kül ve nem oranı çok önemlidir. Ocağın içerisindeki metan gazı etkendir. Daha sonra ocağın havalandırma sistemi çok önemlidir. Çok büyük bir etkendir bu da” dedi.
  ÖNLEM ALINABİLİR
  Toz patlaması kazalarına önlem alınabileceğini belirten Alper Yılmaz, “Bu kazalara önlem alınabilir. Ocağın içindeki sensörlerle ölçümler yapılabilir. Daha sonrasında bu tozun içerisindeki bütün oranlar tespit edilip bunların önüne geçilebilir. Önüne geçilmeyecek bir şey değil. Ama çok sık rastlanan bir iş kazası türüdür. Toz patlaması sonucu işçinin ne tür zarar göreceğini ön göremeyiz. Ama metan gazının olduğu ocaklarda genellikle işçilerde yanıklar oluşabilir. Bunu önlemek için bir çok yöntem vardır. Havalandırmanın çok düzgün yapılması gerekir. Ocağın içine su barajlarının kurulması çok önemlidir. Taş tozu barajlarının kurulması gerekir. Taş tozları vardır. Özellikle kalker madenlerinde taş tozu barajları yapılır. Buradaki önemli olan şey yerdeki tozun havalanarak yüzeye çıkmasını engellemektir. Islatma yöntemi uygulanabilir. En çok uygulanan yöntem ıslatma yöntemidir. Ama tabi bu yöntem de uygulanırken, havadaki oksijen oranının iyi değerlendirilmesi lazım. Yoksa iyi bir şey yapmak isterken durumlar aksine de dönebilir” diye konuştu.
  MADEN OCAĞININ SAHİBİ DE İŞ KAZASINDA YARALANDI
  Öte yandan maden ocağının sahibi İsmail Yılmaz’ın da toz patlamasında yaralandığı ortaya çıktı.İsmail Yılmaz’ın patlama nedeniyle bacaklarında ve burnunda 2’nci derecede yanık olduğu öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunmayan işletme sahibinin hastanedeki tedavisinin devam ettiği belirtildi.

  64184c13eb10bb217832af0e

  Devamını Oku

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.