DOLAR 32,9525 0.18%
EURO 35,6143 0.09%
ALTIN 2.502,990,26
BITCOIN 19436063,71%
Bolu
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MENGEN’DE SATILIK TİCARET VE TURİZM İMARLI ARSA

MENGEN’DE SATILIK TİCARET VE TURİZM İMARLI ARSA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

mengen imarli

MENGEN’DE TİCARET VE TURİZM İMARLI ARSA
Bolu Mengen Belediyesi Türkbeyli Mahallesi’ndeki ticaret, turizm ve konut imarlı arsayı satışa çıkardı. Arsaların satış ihalesi açık teklif usulü ile 25 Temmuz 2024 saat 14:00’da yapılacak.

488,35 metrekare büyüklüğe sahip arsanın geçici teminat bedeli 139 bin 500 TL, fiyatı ise 4 milyon 650 bin TL.

MENGEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemize ait Bolu İli Mengen İlçesi Türkbeyli Mahallesi 190 ada, 2 parsel no’lu 488,35 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre Açık İhale Usulü ile satılmak üzere ihaleye çıkarılmıştır.
Söz konusu taşınmazın tahmin edilen (muhammen) satış bedeli, ihalenin geçici teminat bedelleri aşağıda belirtilmiştir.

ADRESİ ADA/
PARSEL NİTELİĞİ İMAR DURUMU MUHAMMEN BEDEL GEÇİCİ TEMİNAT ŞARTNAME BEDELİ
190/2 Arsa Ticaret, Turizm, Konut, Ayrık Nizam 4 Kat TAKS : 0, 40 KAKS : 1,60 4.650.000,00TL 139.500,00 TL 1000,00 TL

Bu işe ait ihale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesi uyarınca 25/07/2024 tarihine rastlayan Perşembe günü saat 14.00′ te Belediye encümeni odasında encümen huzurunda yapılacaktır.
Taşınmazın satışına ilişkin şartname, mesai saatleri dahilinde Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görülebilir ve 1000,00 TL (Bin Türk Lirası) ücret karşılığında satın alınabilir.
İhaleye katılacakların ihale ile ilgili istenilen belgeleri 25/07/2024 tarihine rastlayan Perşembe günü 13.00’e kadar Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne vermeleri gerekmektedir.
İsteklilerin ihaleye katılımında tanzim edecekleri İhale Dosyasında aranacak belgeler:
Sabıka Kaydı,
Türkiye’de tebligat için adres göstermek,
Belediyeye borcu olmadığına dair belge ( İhale ilan tarihinden sonra alınmış olmalı),
Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi, (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden
tarafından imzalanmak zorundadır.)
Şartname alındı makbuzu,
Geçici Teminat bedeli makbuzu veya Teminat Mektubu,
Gerçek kişiler için Nüfus cüzdanı fotokopisi,
Gerçek kişiler için Nüfus Müdürlüğünden Yerleşim (ikametgah) Belgesi,
İstekli adına vekâleten ihaleye iştirak ediliyorsa; istekli adına teklifte bulunacak kişinin noter tasdikli vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirkülerini vermek.
Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış
olduğu yıl içerisinde alınmış, tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi) ve Kayıtlı olduğu Vergi Dairesi kaydı ve teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli belge ve imza sirküleri.
İhale komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Devamını Oku

Mengen Pazarköy’de 11 kilometrelik üst yapı işi tamamlandı.

Mengen Pazarköy’de 11 kilometrelik üst yapı işi tamamlandı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mengen Pazarköy’de 11 kilometrelik üst yapı işi tamamlandı.

​Mengen Orman İşletme Müdürlüğü Pazarköy Orman İşletme Şefliğinin 2024 yılı yol yatırım programında bulunan 460,463,464 ve 471 kod nolu toplam 11 kilometre üst yapı yapım işi tamamlandı.

Yapımı tamamlanan yol çalışmalarının, başta orman yangınlarına hızlı ve etkin müdahale olmak üzere diğer ormancılık faaliyetlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacağı belirtildi.

001 002 003 004 006

Devamını Oku

Refüje çarpan otomobil devrildi: 2 yaralı

Refüje çarpan otomobil devrildi: 2 yaralı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

uhd

Refüje çarpan otomobil devrildi: 2 yaralı

Kaza, sabah saatlerinde Bolu-Mengen D-750 karayolunun Eskiçağa mevkiinde meydana geldi. Bolu yönünden Zonguldak istikametine giden Hasan A. idaresindeki 34 KEG 693 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu orta refüje çarparak devrildi.

Kazayı gören sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kazada otomobil sürücüsü Hasan A. ile yanında bulunan bir kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından sevk edildikleri hastanede tedavi altına alındılar. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Devamını Oku

Mengen’de 2024 yılı ağaçlandırma ve silvikültür eğitimi yapıldı.

Mengen’de 2024 yılı ağaçlandırma ve silvikültür eğitimi yapıldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ün katılımıyla, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız başkanlığında, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Hüseyin Şahiner, Mengen Orman İşletme Müdürü Emre Koçak, ağaçlandırma ve silvikültür şube müdürlüğü mühendisleri, Mengen, Gerede ve Dörtdivan Orman İşletme Müdürlüğünden işletme müdür yardımcıları, orman işletme şefleri katılımıyla ağaçlandırma ve silvikültür​ konularını içeren eğitim Pazarköy Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

Pazarköy Orman İşletme Şefliğinde gerçekleştirilen silvikültür uygulamaları eğitiminde gençlik bakımı, kültür bakımı, ilk aralama meşcere bakımı, tensil çalışmalar ve diğer silvikültür teknikleri hakkında teorik bilgiler verilerek sahada uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ile eğitim sona erdi.

008 010 012

Devamını Oku

Anneler Üniversitede Mengen’de

Anneler Üniversitede Mengen’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAİBÜ Rektörlüğü  ile Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (KATUM) tarafından 27-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında “Sağlık Okuryazarlığı” temasında düzenlenen 9. Anneler Üniversitede Okulu’nun 3’üncü gün etkinlikleri, Mengen’de bulunan İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsünde gerçekleştirildi. Kampüsün uygulama mutfağında, dünyaca ünlü Türk yemeklerinden mevsime uygun, sağlıklı lezzetler hazırlayan anneler, hünerlerini sergiledi.

Mengen’deki etkinlikte ilk olarak Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Osman Çavuş, geçmişten günümüze Türk Mutfağı hakkında annelere bilgi verdi. Türk mutfağının ürün çeşitliliği ve mutfak tekniği açısından çok zengin olduğunu vurgulayan Çavuş, dört mevsim ürünleri bulabildiğimiz bir coğrafyaya ve mutfağa sahip olduğumuzu söyledi. Osmanlı’dan ve hatta öncesinden günümüze uzanan bu zengin mutfağın, dünyada daha çok tanınması için özellikle gençlerimizi Türk mutfağı ile tanıştırmamız gerektiğini belirtti.

Sunumun ardından uygulama mutfağına geçen anneler, Doç. Dr. Osman Çavuş’la birlikte, sağlıklı, lezzetli ve yaratıcı yemek uygulamaları yaptı. Anneler; semiz otu, kırmızı pancar, kereviz, anavatanı Batı Karadeniz olan siyez bulguru ve çeşitli tahıllar kullanarak, yaratıcılıklarını konuşturdu ve sağlıklı lezzetler hazırladı. Annelere, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri yardımcı oldu. 3’üncü gün etkinlikleri, el birliğiyle hazırlanan lezzetli yemeklerin hep birlikte yenilmesinin ardından sona erdi.

Basliksiz Panorama 1 DSC 6332 DSC 6376 DSC 6393 DSC 6433 kopya DSC 6438 kopya

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.