DOLAR 32,8495 0.11%
EURO 35,9167 0.82%
ALTIN 2.540,921,60
BITCOIN 19245040,98%
Bolu
29°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r

1.ULUSAL AŞÇILIK KAMPI ARDINDAN (Levent Demirçakmak)

ABONE OL
29 Mart 2019 15:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

25 Nisan – 02 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de bu kapsamda  ilk defa gerçekleştirilen 1. Ulusal Aşçılık Kampımızı 35 üniversite ve 46 programla başarıyla tamamlamış   bulunmaktayız.

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin “Aşçılık”, “Gastronomi”, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları”, “Mutfak Sanatları ve Yönetimi”  programlarında  eğitmen  ve öğrencileri bir araya getirip  çeşitli etkinlikler ile vizyonlarını genişleterek, mesleki gelişimlerine; dolayısıyla Türk aşçılık eğitimine pozitif katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu organizasyonda hedeflediğimiz noktadan çok daha ileriye  ulaştık.

Bizim amacımız,  süregelen eğitim-öğretim anlayışına farklı bir boyut kazandırmaktı. Kurumsal  eğitimin imkansızlıklar yüzünden modern dünya gerekliliklerini tam olarak karşılayamadığı gerçeğinden yola çıkarak , Türkiye koşullarında gerçekleştirilmesi zor bir işe imza attık.

Öğrenci kardeşlerimiz ve değerli akademisyenlerimiz  bir hafta boyunca  pratik eğitimi ustalarıyla-şefleriyle deneyimlediler.  Ama biz sadece bunu hedeflememiştik. Öğrenmenin sadece teknik eğitimle gerçekleşmeyeceği  gerçeğinden yola çıkarak, işini sevmenin  başarılı olmakta ki etkisini, sosyalleşmenin, insan sevginin, saygının, hoşgörünün, azmin, paylaşmanın, birlikteliğin ve eğlenmenin  ayrılmaz bir bütün olarak öğrenmeye ve  gerçek başarıya götürdüğünü biliyorduk.  Kampımızın asıl amacı da buydu , teknik eğitimin yanı sıra gerçek başarı yöntemlerini göstermekti.

Kamp bittiğinde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, samimiyetle kurulan dostluklar, mutlu yüzler, kazanılmış bilgiler ve teknikler,  abi-kardeş, çırak-usta ilişkileri bizim de yüzümüzü güldürdü, gönül rahatlığıyla yaptığımız işin hazzını bize yaşattı.

Bu kamptaki başarı da sadece ASOMDER’e ait değildi, olamazdı. Katılımcı okullar, akademisyenler, öğrenciler, çok değerli şefler ve şeflerimize bu olanağı sağlayan işletmeler, proje ortaklarımız Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi,Mengen  Aşçılık Lisesi, Öztiryakiler A.Ş., Foodinlife, GALA gecesine katılan mezun arkadaşlar ağabeyler hep birlikte bu başarıya imza attık.

Destekçi firmalarımız Endüstiriyel Mutfak Ana Destekçimiz ‘Öztiryakiler’ , İçecek Ana Destekçimiz ‘Coca Cola’ , Gıda Ana Destekçilerimiz ‘Pınar Profesyonel’ , ‘Ekol Gıda’ , ‘Anpa Gıda’ , ‘Güneyler Tarım-Ürünleri’ , ‘Üçelli Et Mamülleri’ , Etkinlik Destekçilerimiz ‘Duru Bulgur’ , ‘Komili Zeytinyağı’ , ‘LiderÇikolata’ , Profesyonel Temizlik ve Hijyen Destekçimiz ‘Sealeadair’ , Uniforma  Destekçimiz ‘White Uniform’ , Ürün Destekçilerimiz ‘Çerez Pazarı’ , ‘Lor Jaune’ , ‘Berrak Gıda’ , ‘e-makarna.com’ , ‘Faruk Güllüoğulları’ , ‘Lezita’ , ‘Ofçay’ , ‘Alikar Soğuk Hava Depoları’ na da vermiş oldukları destek için sonsuz teşekkürler.

Biz bir aile olduğumuzu biliyorduk. Ama bu kadar BÜYÜK BİR AİLE olduğumuzu  bu organizasyon bize gösterdi. Abi-kardeş, sevgi-saygı, özveri, güven,  yani aileyi ayakta tutan değerleri  bünyemizde barındırdığımızı bir kez daha gördük.  Maddi hiçbir şey gözetmeden sadece fedakarlık  ve meslek aşkıyla yapılan bir işti. Bu işin büyük yükü düzenleme kurulu ve çok değerli eğitmen şeflerimizin omuzlarındaydı. Bu kadar değerli insanın bir araya geldiği bir ortamda kampın başarıyla tamamlanmaması da mümkün değildi. Nitekim de öyle oldu. Şahsım adına bu değerli insanları ASOMDER’in  aile büyükleri  olarak  gördüğümü de belirtmek isterim. Kendilerine şahsım ve bütün katılımcı arkadaşlar adına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Düzenlemiş olduğumuz  1. Ulusal Aşçılık Kampımıza destek veren, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu işi bir ekip olarak başarıyla tamamladık.  ASOMDER ailesi olarak  amatör ruhu kaybetmeden daha bir çok  profesyonel  işlere imza atacağımız inancını taşımaktayım. Daha güzel ve büyük işlerde tekrar bir araya gelmek dileğiyle  hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

ASOMDER BAŞKANI

İ. LEVENT DEMİRÇAKMAK

mengen7520157 mengen7520151

mengen7520152

mengen7520156 mengen7520155 mengen7520153

 

 

 

 

 

 

 

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.