DOLAR 32,9000 0.61%
EURO 35,6005 0.47%
ALTIN 2.497,480,79
BITCOIN 19131813,67%
Bolu
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r

AK PARTİ; ZAFER İNANANLARINDIR

ABONE OL
29 Mart 2019 15:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ZAFER İNANANLARINDIR!

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi Bolu’da 3-0 parolası ile çalışmalarını sürdüren iktidar partisi, Aşçılar diyarı Mengen’de gövde gösterisi yaptı. Cumartesi günü gerçekleşen Ak Parti Bolu 5. Dönem 2. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda parti teşkilatlarına seslenen ve  70 günlük sürenin kıymetini bilmek zorunda oldukları vurgulayan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “3-0’ı yapmak boynumuzun borcu. Rehavete kapılmadan, ‘nasıl olsa 3-0’ı yaparız, çalışmamıza gerek yok’ demeden çalışacağız” dedi.

Aşçılar diyarı Mengen, genel seçimler öncesi aday tespit çalışmaları nedeniyle hareketi günler geçiren AK Parti’nin Bolu’daki kadrolarını ağırladı.  Cumartesi günü saat 13.00’de Kızılay Toplantı Salonu’nda başlayan 5. Dönem 2. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, il ve ilçe ana kademe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, il disiplin ve hakem kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve milletvekili aday adayları yer aldı. Meclis ve Ak Parti Genel Merkezi’ndeki görevlerinden dolayı Ankara’da bulunan Milletvekili Ali Ercoşkun ile İl Koordinatörü olarak Çankırı’da gerçekleşen danışma meclisine katılan TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise mazeret belirterek, telgraf gönderdi.

Dört bir yanı parti bayrakları ile süslenen salonda toplantı, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi. Aday adayları tarafından gerçekleşen konuşmalardan sonra kalabalık partili guruba seslenmek üzere kürsüye çıkan ilk isim Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz oldu.

Yılmaz: “Onlar artık Ak Parti’nin adayıdır”

Birlik ve beraberliğe dikkat çektiği konuşmasında Başkan Yılmaz, “Mengen gibi bir ilçemizde böylesi bir katılım göstermeniz müthiş heyecan verdi bana. İl başkanımızın ilçelerde toplanma düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu ve bu heyecanın her yerde hissedilmesi çok önemli olduğunu bir kez daha anladım. Biraz önce konuşmalarını yapan aday adaylarımız, benim için hepsi ‘aday’, öncelikle onu belirteyim. Bu adaylık sürecinin sonuna geldiğimiz şu günlerde çok büyük birliktelik sergilediler ve ben hiç bir yerde yanlış bir ses duymadım. İşte Ak Parti’nin farkı bu. Onun için adaylarımızı kutluyorum. Onlar artık Ak Parti’nin adayıdır, inşallah önümüzdeki kısa zaman sonra adaylar 3’e inecek, Haziran ayının başında da o 3 tanesi Ankara’da olacak. İnanmak, başarmanın en önemli kuralıdır.  İl teşkilatımız, ilçelerimiz uyum içerisinde. Kadın ve gençlik kollarımız uyum içerisinde. 7 Haziran’dan sonra Ankara’yla da uyum içerisinde çalışacağımız bir yapıyı Rabbim’den niyaz ediyor, bu heyecanınızın kalan 2 aylık sürede  davamız ve geleceğimiz için kullanmanızı rica ediyorum” diye konuştu. Yılmaz, konuşmasından sonra davetli olduğu toplantı salondan ayrılarak, İstanbul’a hareket etti.

Esen: “3-0’ı kazanma adına bu mücadeleyi veriyoruz”

Belediye başkanı Yılmaz’ın ardından diğer ilçe başkanları adına kürsüye gelen Merkez İlçe Başkanı Adil Esen’de danışma meclisi toplantılarının önemine dikkat çekerek, “İl danışma meclisi toplantımızda Bolu siyasetinin istişaresini yapıyoruz. Bu fotoğrafta neyimiz eksik, neyimiz fazla bunun gözlemini yapıyoruz. Bilindiği gibi bizler 3-0’ı kazanma adına bu mücadeleyi veriyoruz. Milletimizin umudunu devam ettirmek adına bu istiyoruz. Bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel’de yaptığı konuşmasında, 2 aylık süreçte gençlik kolları üyeleri olarak yaptıkları faaliyetler hakkında teşkilatları bilgilendirdi. Genç siyasetçiden sonra söz alan Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın ise muhalefet partilerinin il kongrelerinde bile görülmeyen bir coşkulu kalabalıkla kadın kollarının il kongresini gerçekleştirdiklerini değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Aydın: “O lambaları yakan biziz diyen yaşlılarımızla kucaklaştık”

Devamında, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle ziyaret ettikleri 3 köyde karşılaştıkları tablodan çok etkilendiklerini söyleyen Aydın, “Dün (Cuma) sadece muhtarlarımızın haberdar olduğu ziyaretimizde müthiş bir ilgi gördük. Kızım siz kimsiniz dediklerinde, anlamayan yaşlılar için ‘lamba’dan geldik’ dediğimizde, ‘İşte o lambaları yakan biziz’ diyen yaşlılarımızla kucaklaştık. Türkiye Erdoğan’sız, Bolu Alaaddin Yılmaz’sız olmaz diyen insanlarımızla karşılaştık, onlar bize evlerini açtı.  Biz dün bir kez daha inandık, bir kez daha güvendik. Bırakın Bolu’da 3-0’ı, bırakın Türkiye’de 400 milletvekilini, biz; emin olun dünya devleti olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen bir milletiz, bir iktidarız. Rabbim bizim yanımızda olduğu müddetçe herhangi bir muhalefet partisi de ben tanımıyorum” şeklindeki sözleri salondakilerden büyük alkış aldı.

Kadın siyasetçi Aydın’ın ardından söz alan İl Genel Meclis Üyesi Zeki Ozulluoğlu’da, İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Mengen’de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Davutoğlu’ndan selam getirdi

Büyük coşkuya sahne olan toplantıda, salondakilerin tezahürat ve alkışlarıyla kürsüye çıkan son konuşmacı İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, sözlerine Ankara’dan getirdiği selamla başladı. Geçtiğimiz hafta Cuma günü Ankara’da Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldiğini söyleyen Coşkunyürek, Davutoğlu’nun ‘Bolulu tüm kardeşlerime selam söyle’ dediğini belirterek, “bu millet için gecesini gündüzüne katan Başbakanımızdan sizlere selamlar getirdim” şeklindeki sözleri salondakileri coşturdu.

30 dakika süren konuşmasının tamamını  7 Haziran’da yapılacak seçimlere ayıran ve kutlu yolculukta hep birlikte ilerlediklerini kaydeden Yüksel Coşkunyürek, “Demokrasi açısından büyük önem verdiğimiz, çok kritik bir seçime 70 güne yakın bir süre kaldı. Çok uzun bir zamanımız yok. 70 gün kaldı ve bunun kıymetini bilmek zorundayız” dedi.

Geçmişte 2 dönem milletvekilliği de yapan siyasetçi, “Teşkilatlar olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmenin  gayretindeyiz” diyerek, son aylarda yapılan çalışmalar hakkında teşkilatları bilgilendirdi. Yüksel Coşkunyürek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“STK’larımıza teşekkür ediyorum”           

“Geçtiğimiz ay içerisinde ciddi toplantılar gerçekleştirdik. Önce Sandık Kurulu Toplantısında bir araya geldik. Ben bütün ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum, Türkiye ortalamasın üzerinde bir katılım sağladık. Ardından Köy/Mahalle Başkanları Toplantısını gerçekleştirdik. Bunda da çok verimli bir çalışma oldu, müthiş bir katılım gerçekleştirdi köy ve mahalle başkanlarımız. Bu çalışmalarımızın da inşallah meyvesini alacağız. Yine aday adaylığı süreci kapsamında tüm Türkiye’de ve Bolu’muzda yankı bulan, bütün toplumun farklı kesimlerinden teşekkür aldığımız, aday adaylarımızın tespiti noktasında STK’ların görüşlerine başvurduğumuz çalışma da Türk siyasi tarihindeki yerini aldı. Bu bir milattır. Ben, Bolu’muzdaki bütün STK’larımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Emek verdiler, geldiler ve bizde onlarla birlikte yeniden Bolu’da şahlanışımızın, güç kazanmamızın ve önümüzdeki dönemki çalışmalarımızın bir miladı olarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. Yaklaşık 700’e yakın bir katılım gerçekleşti ve ilk olmasına rağmen büyük bir katılımdı Bolu ölçeğinde. Çünkü 14 yıldır ilk defa böyle bir toplantı gerçekleşti ve çok ciddi bir katılımdı bu. O nedenle çok önemsiyoruz bu çalışmayı.”

Kılıçtaroğlu’na ‘Noter’ göndermesi

Ayrıca, ‘tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye’ vaadini noterden onaylatan ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na isim vermeden göndermede bulunan Başkan Coşkunyürek, “Biz milletimize inanıyor, güveniyor ve vereceği karara saygı duyuyoruz. Bu güne kadar verdiği kararlardan dolayı şükranlarımızı iletiyor, bu seçimde de en doğru kararı vereceklerine inanıyoruz. Birileri millete inanmıyor, noterlerde geziyor. Ama biz güveniyoruz milletimize. İnşallah milletimiz en doğru noteri 7 haziranda  gerçekleştirecek” diye konuştu.

“Şu 70 günde az uyusak, 2 öğün yemek yesek ne olur?”

Konuşması sık sık gençlerin tezahüratları tarafından kesilen Ak Partili siyasetçi, zafer yemini ettiği konuşmasının devamında “Bizler Cumhurbaşkanımızın  sürekli zikrettiği o 400’ü inşallah yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağımızı, o sayının içinde yer alacak 3 tane arkadaşımızı da Bolu’dan Ankara’ya göndereceğimizi tekrar hatırlatıyorum.  Gerçekleştirdiğimiz kongrelerde hep beraber sözleştik, ahitleştik. Onun için biz hepimiz terleyeceğiz. Şu 70 günde az uyusak, 2 öğün yemek yesek ne olur? Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kardeşiniz 7-8 kilo verdi. Ama ne oldu, seçim sonrası tekrar aldık o kiloları. Yine tekrar o kiloları vermemiz, çalışmamız gerekiyor. Her birimiz tekrar kapı kapı gezmeye, o duaları tekrar almaya ve o insanlarımızla kucaklaşmaya hazır olduğumuzu  buradan tekrar ilan etmemiz lazım” ifadelerine yer verdi.

“Bu kadro Bolu’da 3-0 yeniden yapacak inşallah “

Son olarak, “Mengen’den bu çıkışı göstermemiz lazım, hep birlikte o göreve hazır mıyız arkadaşlar? ” diye soran ve salondakilerden ‘Evet’ yanıtı alan Ak Partili siyasetçi, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bizler sorumluğumuzun bilincindeyiz, 70 gün çok kısa bir zaman ve bu zamanı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 70 gibi bir oy aldık. Eğer bu seçimlerde biz bu rakamın üstüne çıkamazsak hepimiz üzülürüz. Hepimiz ‘nerede hata yaptık’ deriz. O yüzden hep birlikte el ele gönül gönüle bir sevdayla çalışacağız ve bu kadro Bolu’da 3-0 yeniden yapacak inşallah. Ben size güveniyorum, bu kadro bunu başaracak ve Sayın Başbakanımıza da bu inancımızı son görüşmemizde bunu ilettim.  Ben, bugün burada bizlere ev sahipliği yapan Mengen İlçe Başkanımıza ve salondaki herkese teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun, 3-0’ı yapmak boynumuzun borcu. Rehavete kapılmadan, ‘nasıl olsa 3-0’ı yaparız, çalışmamıza gerek yok’ demeden çalışacağız.”

Resim 300 30320155 Resim 29430320153 30320154 30320157 30320156

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.