DOLAR 33,0166 -0.09%
EURO 35,9934 0.13%
ALTIN 2.551,890,05
BITCOIN 22261560,82%
Bolu
27°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r

LEVENT DEMİRÇAKMAK’Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği

ABONE OL
29 Mart 2019 15:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

21420151

LEVENT DEMİRÇAKMAK’Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği

I. Ulusal Aşçılık Kampı” etkinlikleriyle Türk aşçılığın gündemine oturan Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği Bütün dikkatleri üzerine çekti.2007 da Mengen  Aşçılık Okulu Mezunları tarafından kurulan AŞOMDER 25 Nisan-02 Mayıs 2015 tarihlerinde ”I. Ulusal Aşçılık Kampı” ile Çok farklı bir  organizasyona ev sahipliği yapacak.

levent-demircakmakmengen-ascilik-okulu-mezunlar-dernegi-81

Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği kurucularından ve Mengen Aşçılık Okulu Mezunlarından olan LEVENT DEMİRÇAKMAK aşçıhaber takipçilerine Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği anlattı.

LEVENT DEMİRÇAKMAK’Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği (4)

Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği 2007 yılında Mengen Aşçılık Okulu Mezunları tarafından kuruldu. Mengen Aşçılık Okulundan mezun olan ve çok  önemli yerlerde şeflik ve yöneticilik yapan kişiler tarafından yönetimi oluşturuldu.

ascihaber-toplanti-foto

Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği

Derneğimizin kısa adı AŞOMDER olup derneğimiz genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır.
AŞOMDER 2007 yılından günümüze kadar bir takım çalışmalar ve toplantılar yaptı. Derneğimizin asıl amaçları ise şu şekildedir.

1.Sosyal Dayanışmayı sağlamak (Geleneksel Mezunlar Yemeği, Kepçe Devir Teslim Törenlerinde Katılım ve Sponsorluk vs. gibi)
2.Aşçılık Okuluna Katkıda bulunmak (Okulumuz öğrencilerinin katıldığı yarışmalarda maddi-manevi desteğin sağlandığı, okuyan arkadaşlarımıza bilgilerimizin aktarıldığı ve daha da önemlisi ekonomik gücü olmayan arkadaşlarımıza maddi-burs desteğinin sağlanması vs.gibi)
3.Özel günlerimizde birlikte olmak (Acılarımızı, doğumlarımızı, doğum günlerimizi, sıkıntılarımızı paylaştığımız)
4.Aşçılık Mesleğine katkıda bulunmak (Ulusal ve Uluslar arası Festivallere katılma, bu festivalleri organize etme vs. gibi)

Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği

AŞOMDER olarak KARİYER MERKEZİ oluşturduk Bu plan çerçevesinde Stajerlerimizin uygun otellere yerleştirilmesinde destek ve de önemlisi mezunlarımıza İŞ İMKANLARI sağlamayı planladık.

AŞOMDER olarak 2007 yılından bugüne kadar kısa bir sürede uzun bir yol aldığımızı görmekteyiz. Bu büyümede bizlere destek olan kurucu yönetim kurulu üyelerimize, kurucularımıza, üyelerimize, mezunlarımıza, okulumuz öğrencilerine, okulumuz müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlerimize, Mengen için kalbi yanıp tutuşan Mengen sevdalılarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

AŞOMDER üyeleri olarak üzerimize düşen okulumuzu, mesleklerimizi, okulumuzdan, öğretmenlerimizden aldığımız temiz ahlakı, abi-kardeş sevgisini, dürüstlüğü unutmamak olmalıdır.

levent-demircakmakmengen-ascilik-okulu-mezunlar-dernegi-61

Şimdiler de ise farklı bir heyecan yaşamaktayız. Derneğimiz son yıllarda gerçekleştirdiği güzel organizasyonların yanında çok önemli olduğuna inandığımız I. Ulusal Aşçılık Kampını düzenliyoruz.
Bizim derdimiz düşüncemiz her zaman okullar ve öğrenciler oldu. Bu anlamda onlara daha faydalı nasıl olabiliriz daha geniş bir kitleye nasıl ulaşabiliriz diye düşünürken böyle bir etkinlikle okullarımızın karşısına çıktık. Amacımız Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin “Aşçılık”, “Gastronomi”, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları”, “Mutfak Sanatları ve Yönetimi” programlarında okuyan eğitici ve öğrencileri bir araya getirmek. Çeşitli etkinlikler ile vizyonlarını genişleterek, mesleki gelişimlerine; dolayısıyla Türk aşçılık eğitimine pozitif katkı sağlamak.

ascihaber-ceyhun

Bir haftalık bir eğitim programı ayarladık. Bir hafta boyunca yapacağımız bu etkinliklerde Türkiye’nin dört bir yanından 36 üniversitemiz 46 bölümü ile katılacaktır.
Bu etkinlikleri gerçekleştirirken öğrencilerimizden ve okullarımızdan hiçbir şey talep ettik. Onları bir hafta boyunca bu eğitimlere alacağız ve en güzel şekilde misafir edeceğiz.
Gerçekleştireceğimiz 25 Nisan-02 Mayıs 2015 I. Ulusal Aşçılık Kampında bizlerden desteklerini esirgemeyen firmalarımıza ve eğitmen olarak katılıp öğrencilerle deneyimlerini paylaşacak şeflerimize çok teşekkür ederim.

123

Saygılarımla.

Levent Demirçakmak
Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği Başkanı

levent-demircakmakmengen-ascilik-okulu-mezunlar-dernegi-cc-5

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.