DOLAR 32,2138 0.1%
EURO 35,0475 0.53%
ALTIN 2.451,58-0,40
BITCOIN 22513670,01%
Bolu
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
  ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ NE YAPMAK İSTİYOR?

  ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ NE YAPMAK İSTİYOR?

ABONE OL
23 Eylül 2019 08:21
  ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ NE YAPMAK İSTİYOR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

                           

Gördüğümüz kadarıyla A.İ.B.Ü rektörü üçüncü sınıf bir esnaf lokantacısı gibi tarihi geçmiş, kontamine yemekleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor.

 Mengen’de bulunan Gastronomi ve Mutfak sanatları bölümünü tekrar Bolu’ya taşımanın hesaplarına girmiş bulunuyor.

* Siyaset yapmıyorum diyor ama her nedense bozuk yemeği servis etmek için seçim sonrasını bekliyor.

* Geçen yıl ki açıklamasında Mengen Gastronomi bölümünün kapatılması söz konusu değildir diyor ama seçimlerden sonra tekrar konuyu gündeme taşıyor.

* İlgili kurumlar ve Sivil toplum temsilcileriyle görüşüyoruz, görüştük diyor,

 fakat hem geçen yıl hem de bu yıl Bolu’nun tek Aşçılık Federasyonu olan Ulusal Aşçılar Federasyonu konuya aktif olarak katılmasına ve 184 bin kişiye ulaşarak ciddi bir kamu oyu oluşturmasına ve de doğrudan rektöre açık mektup yazmasına rağmen bizleri hiçbir toplantıya davet edip fikirlerimizi sormamıştır. Samimiyetini kamu oyunun takdirine bırakıyorum.

Bütün bunlar bir yana ,sayın rektörün cevaplaması gereken çok kritik sorular var. Bizler konunun doğal paydaşı olarak bu sorulara çok ivedi olarak cevap bekliyoruz. Bu cevapları istemenin de en doğal hakkımız olduğunu biliyoruz.

1-Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yüksekokul öğrencilerinin imza toplayarak başka bir yere taşınma konusunda Mengen’den başka örnek var mıdır?

2-YÖK tarihinde üniversite öğrencilerinin toplu dilekçe ile rektörlüğe başvurarak bölümlerinin taşınmasını talep eden başka örnek var mıdır.?

3-YÖK tarihinde öğrencilerin toplu dilekçelerine cevap veren, dikkate alan başka rektörlük var mıdır?

4-Üniversitenin diğer ilçelerindeki (Seben, Yeniçağa,Kıbrıscık,Dörtdivan,Göynük,Mudurnu,Gerede ) bölümleri de sosyal ortam ve staj yetersizliği nedeniyle Bolu’ya taşınacak mıdır?

5-Diğer ilçelerdeki staj imkanı,sosyal ortam olanakları daha mı iyidir?

6-Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü için Mengen’in tarihsel misyonu düşünüldüğünde daha doğru bir yer var mıdır.?

7-Şu an Mengen’de hızla yükselen ve İzzet Baysal vakfının çok önemsediği, sayın Ahmet Baysal’ın her fırsatta konuyu dile getirdiği Dünya’daki en iyi örneklerden biri olan Mengen Gastronomi kampüsünün içi boş bu kalacaktır?

8-Mengen’de bu akademik gelişmeye bağlı bütün yatırımlar çöpe mi atılmak istenmekte, millî servet dikkate alınmamakta mıdır.?

9-Sayın rektör enerjisini ve zamanını bu siyasi manevralara harcamak, kötü bir lokantacı gibi davranarak kontamine yemekleri ısıtıp ısıtıp önümüze getirmek yerine  amacı bilim üretmek olan üniversitenin bilimsel çalışmalarına odaklanmayı düşünmekte midir?

10-Sayın rektörün amacı nedir, ne yapmak istemektedir?

Ulusal Aşçılar Federasyonu olarak rektörlüğün böyle tarihi bir hata yapmayacağını umut ediyor,

Ancak beklenen sağduyulu açıklama gelmezse aşçılık camiasını toptan harekete  geçirip, bir sivil toplum örgütü olarak toplumdan aldığımız gücü sonuna kadar kullanacağımızı da belirtmek istiyoruz.

Değerli kamuoyunun ve rektörün dikkatine arz eder saygılarımı sunarım.

Ulusal Aşçılar Federasyonu

Yönetim Kurulu adına

Aziz Melik ALTUNDAĞ

Ulusal Aşçılar Federasyonu Başkanı

 

ascilar federasyonu da ayaklandi 20180223125723

milf porno

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.