DOLAR 32,1878 0.02%
EURO 34,9582 -0.11%
ALTIN 2.503,79-0,25
BITCOIN 22411081,71%
Bolu
17°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

r
r
BEYAZ CEKETLERİN KALBİNDE GURUR GÜNÜMÜZÜ KUTLADIK TEŞEKKÜR MESAJI

BEYAZ CEKETLERİN KALBİNDE GURUR GÜNÜMÜZÜ KUTLADIK TEŞEKKÜR MESAJI

ABONE OL
3 Ocak 2023 16:48
BEYAZ CEKETLERİN KALBİNDE GURUR GÜNÜMÜZÜ KUTLADIK TEŞEKKÜR MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BEYAZ CEKETLERİN KALBİNDE GURUR GÜNÜMÜZÜ KUTLADIK

Bu yıl 34.sünü kutladığımız meslek günümüz ,Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalinde son yılların en büyük aşçı buluşması gerçekleşti.

Dünya’nın ve Türkiye’nin her yerinden gelen meslektaşlarımızla kucaklaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadık.

34.Festivalimizde aşçılık dernek ve federasyonları bu güzel günde beyaz ceketlerin kalbinde buluştu.

Ulusal aşçılar federasyonu olarak 6 aydır hazırlıklarını sürdürdüğümüz 111 metre mangalda 2 ton tavuk çevirme etkinliğimizde aynı zamanda bir dünya rekoru kırıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen meslektaşlarımın özverili çalışması ile festival konuklarına BEYPİLİÇ’in 1700 gramlık 1600 adet tavukları çevirme yapılarak ikramı yapıldı. Bu çapta bir ikramda en küçük bir problem yaşamamış olmamız organizasyon başarısı ve en başta meslektaşlarımın sanatlarının başarısıdır. Bu noktada ULAF başkan yardımcım usta şef Arif İşeri’nin özel mangal tasarımı belirleyici oldu.Bu özel tasarımı üreterek harika bir şölen yaşamamıza vesile olan BEYPİLİÇ’in endüstri mühendis ve ustalarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Festival alanından aldığımız geri dönüşler ve sosyal medyada gerçekleşen on binlerce paylaşımlara baktığımızda son yılların en büyük aşçı ve sivil katılımı olan festivali gerçekleştiği görülüyor.

Bu büyük aşçı buluşmasında en başta  gecesini gündüzüne katarak çalışan, harika bir festival gerçekleşmesini sağlayan  belediye başkanımız sayın Turhan BULUT’a  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

34.Festivalimizde Türkiye’nin bir çok ilinden dernekleriyle Mengen’e,bu büyük buluşmaya katılarak ,111 metre mangalda 2 ton tavuk çevirme rekorunda ULAF’ın partneri olan Aşçılar Eğitim ve Yardımlaşma Federasyonu (AFED)üyeleri,dernek başkanları ve değerli  AFED başkanı Hanifi ÖZEN şefime ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hanifi başkanımızın mesleğe ve meslektaşlara olan saygısı fazlasıyla takdiri hak ediyor.

Festivalimizin büyük bir şölene dönüşmesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da perde arkası kahramanlarından değerli şefimiz Mustafa YILMAZER ustamıza ve ekibine da özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dernek başkanlarımız Sayın Kamil ERDOĞDU,Hüseyin YÜREKLİ şeflerimiz  ve Atalay ŞEN’e yoğun sezonlarında sunduğu  değerli katkıları için de ayrıca teşekkür ederiz.

Ayrıca FM kahve,Yılmaz Et Makinaları,Abant Su,Mengen Lezzet Dünyası,ve festival süresince işbirliği ve uyumla çalıştığımız değerli Mengen esnafı ve halkına,DHA Mengen Muhabiri Yurdaer Öztürk!e katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

T.C Kültürve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri  ERSOY ve değerli bakanlık personeli,

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Mansur YAVAŞ,

Bolu belediye başkanı sayın Tanju ÖZCAN,

Bolu valisi sayın Ahmet ÜMİT,

Adana Büyük Şehir Belediye başkanı Sayın Zeydan KARALAR,

Kadıköy Belediye başkanı sayın Şerdil Dara ODABAŞI,

İstanbul Kartal Belediye Başkanı Gökhan YÜKSEL,

Ankara Çankaya Belediye Başkanı sayın Alper TAŞDELEN’e ulaşım destekleri için ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

34.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’nde gerçekleştirdiğimiz “Dünya’nın en uzun tavuk çevirme Mangalı rekorumuzun ana sponsoru BEYPİLİÇ’e,BEYPİLİÇ reklam ve iletişim müdürü sayın Özgen KOCA ve değerli ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ulusal Aşçılar Federasyonu olarak aşçı odaklı çalışmalarımızı sürdürmeye, mesleğe saygıyı merkeze koymaya kararlıyız.

Saygılarımızla

Ulusal Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu adına

 

Aziz Melik ALTUNDAĞ

ULAF başkanı

 

mg 4097 kopya

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.