DOLAR 32,8438 0.15%
EURO 35,1254 0%
ALTIN 2.440,31-0,71
BITCOIN 21703070,15%
Bolu
22°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r

Bolu’da Pandemi kurulu toplandı

ABONE OL
6 Kasım 2020 06:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BOLU’da, Pandemi Kurulu Toplantısı, Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Koronavirüs tamamen ortadan kalkıncaya kadar alınan tedbirlere uymaya devam edeceğiz, denetimlerimizi yapacağız. Hiçbir tedbir ölümden daha kötü değildir. Pandemi sürecinde herkes görevini en iyi şekilde yapmaya gayret etti.” dedi.
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplantı salonunda Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Pandemi Kurulu Üyeleri ile ilimizde faaliyet gösteren fabrikaların temsilcileri katıldı.
“HİÇBİR TEDBİR ÖLÜMDEN DAHA KÖTÜ DEĞİLDİR”
Toplantıda konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, koronavirüsle mücadelenin birlik ve beraberlik içerisinde devam ettiğini belirterek, “Mart ayından itibaren ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de tüm kurumlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde koronavirüsle koordineli ve etkin bir şekilde mücadele ettik ve mücadelemize devam ediyoruz. Koronavirüs tamamen ortadan kalkıncaya kadar alınan tedbirlere uymaya devam edeceğiz, denetimlerimizi yapacağız. Hiçbir tedbir ölümden daha kötü değildir. Pandemi sürecinde herkes görevini en iyi şekilde yapmaya gayret etti.” dedi.
ALINAN TEDBİRLERE UYMAYANLARI UYARALIM
Vali Ahmet Ümit, “Tedbirlerin alınmasında ve uygulanmasında en önemli hedeflerimizden birisi sanayide üretim ve istihdamın durmaması diğeri ise geleceğimizin teminatı evlatlarımızın eğitimlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesidir. Üretimin ve eğitimin devamlılığı alınan tedbirlerin uygulanmasındaki istikrarla yakından ilgilidir. Bunun için de vatandaşlarımızdan alınan tedbirlere uymayanları,uyarmaları ve ilgili kurumlara bildirmelerini rica ediyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci atlatacağız.” diye konuştu.
ALINACAK EK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kentte yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Salgını Tedbirleri” konulu ek genelgesi kapsamında alınacak tedbirler, denetimler, denetimlerin yoğunlaştırılması ve konu bazlı denetimlerin yapılması, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere özel sektör kuruluşlarında uzaktan veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri, vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas edilmemesi ve ev ziyaretlerinden kaçınmaları konularında bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik gerekli anons ve duyuruların yapılması bilinçlendirici faaliyetlere ağırlık verilmesi, mahalle kontrollerinin arttırılması, Organize Sanayi Bölgesi’nde alınan pandemi tedbirleri, HES kodu uygulaması gibi konular görüşülerek İl Hıfzıssıhha Meclisine tavsiye edilmesine karar verildi.

5fa40c95eb10bb2c08ff00ea

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.