DOLAR 32,8738 0.07%
EURO 35,6766 -0.04%
ALTIN 2.579,95-0,15
BITCOIN 2180787-1,26%
Bolu
27°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r

Gökçesu’nun Kaderini Değiştiren Başkan

ABONE OL
29 Mart 2019 15:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2014 yerel seçimlerinde, üç dönemdir başkan olan Vahit Aydın’dan başkanlığı devrealan Atilla Ateş koltuğa oturur oturmaz beldenin geleceğine yönelik hizmetlerine başladı. Daha evvel aynı partiden meclis üyeliği de yapan Başkan Atilla Ateş, 2014 seçimlerinde başkana rakip olarak çıktı. Gökçesu’da esnaflık yapan Başkan Ateş, yıllardır yapılmayanları, kaderi değişmeyen Gökçesu’nun kaderini değiştireceğini isteyerek aday oldu ve seçimi kazanarak, beldesine gerçek hizmeleride getirmeye başladı.

Hiç bir sosyal faaliyet alt yapısı olmayan, sağlık ocağının aile hekimliğine dönüştüğü, bütçesi maaşlara yetecek kadar olan Belde’de kolları sıvayarak işe başladı. Yaklaşık 3 ay belediyenin gelir-gider tablolarını, eksiklerini, acil yapılması gerekenleri masaya yatırdı. Çıkarılan fizibilite raporları sonrası, başta vali olmak üzere, parti ayrımı yapmadan bütün bürokratları tek tek ziyaret etti. Gökçesu, sorunları, acil yapılması gerekenler kısaca beldenin fotoğrafını develet büyüklerine anlattı. Yapılan turdan sonar uzunca bir süre devletten gelecek yardımları, yapılabilirleri bekledi. Bu arada kendi siyasi görüşüne yakın büyük belediyelerle görüşmelerde yaparak destek istedi. Beklenen destek gelmeyince, kendi imkanları, meclis üyeleriyle oturarak öncelikleri belirledi.

İlk olarak belediye binasını, arşivini kullanılabilir bir duruma gelmesini sağladı. Tamamına yakını kömür ocakları çalışanı olan, sosyal faaliyetleri olmayan, yaşamları ocak ile evleri arasında geçen insanların hayatlarına renk katmak istedi. Bazen çöplük, bazen atıkların kullanıldığı alanı temizleyerek, halı saha, basketbol ve volaybol sahası yapmaya karar Verdi. Bunun için bütçenin yanı sıra, kömür ocaklarından küçük yardımlar aldı. Her mahalleye oyun parklarını kendi imkanlarıyla yaptı. Belediye düğün salonunun yanına müze görüntüsünde kafeterya yaparak halkın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Çay bahçesini rengarenk çiçeklerle donatarak hizmete açtı. Bunların yanı sıra yapacaklarınının raporlarını hazırladı ve işlerin bitmesini bekliyor. Yapılan işlerde en büyük desteği, çalışkan, cefekar ve zaman saat hesabı yapmayan belediye çalışanları ve meclis üyeleri oldu. Yaptıklarına gelince,

Hizmet Binası

Daha önce atıl durumda olan ve pazar yeri tuvaleti olarak kullanılan bina önce etrafı taş duvar yapılarak bina da gerekli tadilat çalışmaları ile birlikte alt katında soyunma odasi ve duşu olan,üst katı belediye hizmet binası ve bahçesi müzeye çevrilerek kullanıma kazandırılarak yine aynı binanın arka kısmına tuvalet ve üstüne kamelya yapılarak çay bahçesi olarak düşünülen yeşil alana kazandırılmıştır.

Spor Tesisi

Daha önce belediye malzeme alanı olarak kullanılan  alan gerekli temizleme ve düzenlemeler yapıldıktan sonra yerine içersinde  1(bir) adet halı saha,1(bir) adet basketbol sahası,1(bir) adet voleybol sahası,1(bir)adet tenis sahası yapılarak gençlerimizin vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri ve daha sağlıklı bir nesil için belde halkımıza kazandırıldı,yine spor kompleksi,pazar yeri,belediye şehir parkı , belediye hizmet binası  ve müze olarak düzenlenen tesislerin orta noktasına havuz yapılıp yürüyüş yolları ve oturma bankları ile birlikte en kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine sunulacaktır.

Her Mahalleye Park Çalışmaları

Belde Atatürk Mahallesi, Adasal Mahallesi, Yeni Mahalle, Çakırlar Mahallesi 18 nolu ve 20 nolu sokak , Hizardere Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde toki toplu konutlarında park çalışmaları başlanmış, toplamda 12 adet park alanı yerleri belirlenmiş kamelyaları konulmuş, salıncakları hazırlanmış, çocuk oyun grupları ve spor aletleri ile birlikte konularak her mahallemiz halkımızın kafasını dinleyip birbirleri ile kaynaşarak, spor aktivitelerini gerçekleştirebilecek, çocuklarımız güvenle oyunlarını oynayıp eğlenecekleri alanlara kavuşacaklar.

Çok Amaçlı Kültür, Toplantı ve Düğün Salonu

Beldede bulunan belediyemize ait çok amaçlı kültür, toplantı ve düğün salonu çevre düzenlemesi yapılmış ,mutfak kısmına ait gerekli alet-ekipmanlar tamamlanarak daha düzenli ve kullanışlı olarak halkımızın ihtiyaçlarına tam olarak cevap verecek bir hale getirilecektir.

Kapalı Pazar Yeri

Pazar yeri olarak kullanılan alanın güney cephesinde bulunan binalarin önünde kirli bir görüntüye sahip olan şevli alan temizlenerek 180 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde doğal taş örülerek istinat duvari yapılarak temiz, güzel ve güvenli bir alana çevrildi.

Mevcut pazar yerinin ihtiyaçlara cevap vermemesi nedeniyle 72 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde yeni kapalı pazar yeri projesi çizdirilmiş, gerekli araştırmalar yapılmış ve en yakın sürede yapımına başlanarak bitirilecek ve halkımız alışverışını sağlıklı bir şekilde yapabilecekleri pazar yerine kavuşacaklardır.

Sağlık Ocağı

Daha önce sabit bir doktoru , sağlık memuru bulunmayan ve mezmerelik bir alan şeklinde olan sağlık ocağına öncelikle düzenli doktor ve sağlık memuru gelmiş ve bütün tadilatları ve çevre düzenlemeleri yapılarak temiz ,sağlıklı  halkımızın sağlık kontrollerini yaptırabilecekleri bir sağlık tesisine kavuşturulmuştur.

Dere Yatağı Islah Çalışmaları

Gökçesu Beldesi şehir parkı, spor tesisleri, çok amaçlı kültür, toplantı ve düğün salonu, tekstil atölyesi olarak kullanılan hizmet binalarının kuzey cephesinden geçen Mengen Çayi gerekli gürüşmeler yapılarak DSİ Müdürlüğüne  ıslah çalışmaları yaptırılmış ve çay boyu düzenlemeler yapılarak yürüyüş yolları ile birlikte halkımıza kazandırılmıştır.

Adasal Mahallesi-Avlanlar Köyü Köprü Çalışmaları

Meydana gelen sel felaketi sonucu ayakları yıkılarak tehlike arz eden köprünün yerine, Adasal Mahallesini Avlanlar Köyüne ve maden işletmesine bağlayan köprü yapımına başlanılmış, çalışmalar devam etmektedir.Bolu Olay

gokcesunun_kaderini_degistiren_baskan_h28913

 

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.