DOLAR 32,5125 -0.01%
EURO 34,9679 0.22%
ALTIN 2.433,83-0,05
BITCOIN 2119168-0,37%
Bolu
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

ABONE OL
5 Ocak 2023 07:24
İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe değerlendirme toplantılarına Mengen ilçesinde Vali Yardımcımız Ömer Eru Başkanlığında devam edildi.

Saat 10.00’da Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol ve Belediye Başkanı Turhan Bulut’u Makamlarında ziyaret ettiler.Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri birimlerine bağlı olan okulları ziyaret ederek ihtiyaç ve sorunları yerinde görmek ve tespit etmek amacıyla okul ziyaretleri gerçekleştirdi.

13.30’da başlayan toplantıda açılış konuşmasını ev sahibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Asrak yaptı.

Asrak,Mengen İlçesinin tarihçesi, eğitim ve öğretim durumu ile ilgili sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda Kaymakam Yavuz Akyol, Belediye Başkanı Turhan Bulut ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu konuşma yaptılar.

Milli Eğitim Müdürü  İbrahim Çavuşoğlu yaptığı konuşmasında; yapılan toplantılar sayesinde ilçelerin birbirleri hakkında bilgilere sahip olduğunu, ihtiyaçların ilçelere has ihtiyaçlar olmayıp ortak ihtiyaçlar olduğunun altını çizerken  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü imkanı eğitim adına ilçelere eşit ölçüde paylaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, Mengen ilçesi ile ilgili olarak “Başta Valimiz olmak üzere, kaymakam  bey, belediye İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAbaşkanımız; eğitime inanmış ve sonuna kadar destek vermiş durumdalar; Mengen ilçemizde bu güzellikler yakalanmışken biz eğitimcilere de bunların içini doldurmak düşer. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaparak ilçemizde yükselmekte olan başarıyı arttıracağız” ifadelerine yer verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü sözlerini İlçe yöneticilerine, şahsı ve eğitim camiası adına teşekkür ederek noktaladı.

Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol, eğitimin önemine vurgu yaparak; kaymakamlık, belediye, kooperatifler, sivil toplum kuruluşlarınca, tüm ilçe olarak eğitime çok önem verdiklerini,  bu doğrultuda sorunların tespiti ve giderilmesi konusunda koordineli çalıştıklarını, bundan sonra da koordineli çalışmaya devam edeceklerini, eğitim adına her türlü desteği vereceklerini söylerken eğitimimizin sorunlarının çözüldüğü takdirde geleceğimizde her türlü sorunun çözüleceğini ifade etti.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut yaptığı konuşmasında Mengen’in çok farklı bir gün yaşadığını, Valimiz başkanlığında bir kentin tüm eğitim sorumluluları ile Mengen ilçesinin ve diğer ilçelerin sorunlarını, sıkıntılarını gidermek, gelişimine katkı vermek adına yapılan organizasyon için teşekkür ederken  kendisinin de eğitim kökenli olduğunu, Mengen’in geleceğine yönelik eğitim kurumlarını güçlendirmek, sayısını alt yapısıyla beraber arttırmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.

Vali Yardımcısı Ömer Eru konuşmasında; eğitime önemi vurgularken, toplantıların ve örnek çalışmaların paylaşılmasının faydalarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından toplantı  İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ve Mengen İlçesi okul müdürlerinin görüş, öneri, istek ve ihtiyaçlarını dile getirilmesiyle sona erdi.

İlçe değerlendirme toplantıları;  ilimizin eğitim öğretim birliği ve bütünlüğü içinde merkezin ve ilçelerin koordineli çalışmalar yapmasını,  var olan ya da olabilecek eksiklikler için çözüm önerilerinin getirilmesini, öğrencilerimiz için eğitim öğretimin kalitesini arttırmak adına alt yapının hazırlanması, fikirlerin üretilmesi ve uygulanmasını sağlamaktadır.

2 (1) 3 (1) 4 (1) 6 (1)9 (1) manşet 5 (1) 1 (1)mengen3420154

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.