DOLAR 32,5209 -0.09%
EURO 34,7993 -0.21%
ALTIN 2.420,32-0,39
BITCOIN 21571890,00%
Bolu
23°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r

MENGEN AŞÇILIK FESTİVALİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

ABONE OL
5 Ocak 2023 07:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BOLU MUTFAĞIN DA KALBİ OLACAK PROJEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Değerli Meslektaşlarım ve Değerli Büyüklerim,

Sizlerle bazı konuları meslektaşınız ve arkadaşınız olarak paylaşmak için mecbur hissettim. Bu konuda gerçekten çok telefon aldım, bende dostlarımı bu konuda aydınlatmak istiyorum. Bizler Türkiye Aşçılar federasyonu Başkanı ve yönetimi, denek başkanları olarak Bolu’da yapılması planlanan Tabiatın Kalbi Bolu projesine katkıda bulunmak ve destek vermek için Bolu’da toplantıya katıldık.

Bizler Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı Bolu Profesyonel Aşçılar Birliği başkanı Sayın Mehmet YALÇINKAYA arkadaşımıza destek için oradaydık. Bu projeye destek veren, içerisinde olan Bolu Emniyet Otel sahibi Sayın İnan bey de Bursa daki etkinliğimize misafir olarak gelmişlerdi, burada görüştük bir projelerinin olduğunu bizlerle bu oluşumun içersine girmek istediklerini söylediler.

Başkanlarımız ve dernek başkanlarımızla görüştüm, olumlu baktılar. Bende telefonla İnan beyle görüşerek bu konuları konuşmak üzere toplantı günü belirledik. Boludaki dernek başkanı arkadaşımız Mehmet Yalçınkaya’ya bu projeyi ilettik, kendisi bu sorumluluğu üstleneceğini söyledi. Bolu’ya toplantıya gittik fakat bu oluşum başka boyutlara çekildi diye düşünüyorum.

Ben toplantının içerisinde olan bir kişi olarak söylüyorum kimse Mengen Aşçılar festivalinin Bolu’ya taşınması gibi bir düşünce içerisinde olmamıştır ve olmamalıdır diye düşünüyorum. Çünkü Mengen’de bir yaşanmışlık var.

İnanıyorum ki herkes burayı baba ocağı olarak görüyor, bizlerde aynı düşünceler içerisindeyiz. Çünkü Mengen’e ayrı bir sevgi ve saygımız var. Fakat Bolu’da imkânımız varsa kalkınması, ileriye gitmesi gerek ürünlerinin gerek turizmini tanıtmak, sahip çıkmak ve faydalı olmak adına herkesin bu projeye destek olacağına inanıyorum.

Çünkü Mengen de bizim Bolu da bizim. Bu iki konuyu birbirinden ayırmamız lazım ve bunun bilincinde olmamız lazım. Mengen Aşçılar Festivalinin ana ürünü insan, insanlarla yapılan bir festival. Mengen başka bir yerde yok.

Bolu’da yapılması planlanan farklı bir oluşum tamamen turizm ve tanıtımla ilgili. Bizler buraya da destek vermeliyiz diye düşünüyorum. Bolu da bizlerin Mengen de bizlerin bu tabiatın içerisinde yaşıyoruz; sadece şunu söylemek isterim bu toplantıda festivallerde  Mengene nasıl faydalı olabiliriz nasıl destek olmalıyız diye bir konu geçti. Ben inanıyorum ki herkes iyi niyetli böylede olmalıyız diye düşünüyorum.

Mengen de gerçekten büyüklerimiz bu derneği zor günlerde kurmuşlar, bu camiayı bir araya toplamışlar. Bu dünyadan gidenlere rahmet diliyorum. Kalanlara sağ olanlara sağlık diliyorum saygılar sunuyorum. Bizlerde inşallah bizden sonra geleceklere emanet ederiz, bizlerde değerli büyüklerimiz gibi saygıyla anılmak isteriz. Onun için insanların birbirlerine saygı ve sevgi içerisinde olmasını canı gönülden isterim.

Mengen’imizde yapılacak olan yine bu yılki Aşçılar festivaline Türkiye Aşçılar Federasyonu olarak ve federasyona bağlı dernekler olarak, Mengen’imizi seven insanlar olarak Mengen Aşçılar derneğine destek olarak katılımlarımızı, desteklerimizi en iyi şekilde yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bunu da ayrıca belirtmek istiyorum Aşçılık mesleğine gönül vermiş ülke memleket gözetmeksizin bu mesleğin içerisinde olan herkese gerçekten sevgi ve saygı duyuyorum. Hiç kimsenin yanlış düşüncelerle mesleğimize ve birlikteliğimize fayda sağlayacağına inanmıyorum.

Ayrıca değerli başkanlarımızla bir araya gelerek bizlere birliktelik mesajları vererek bizleri daha mutlu edeceklerine inanıyorum ve saygıyla bekliyorum.

Değerli büyüklerim ve meslektaşlarım eğer yazımda yanlış bir deyim kullandıysam sizlerden ayrıca da özür diliyorum.

Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Reşat KAHRIMAN

Bursa Aşçılar Derneği Başkanı

bursa der

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.