DOLAR 33,1137 0.1%
EURO 36,0825 -0.24%
ALTIN 2.575,02-0,98
BITCOIN 2128352-1,08%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r
Mengen’de hafızlar kamp etkinliğinde buluştu

Mengen’de hafızlar kamp etkinliğinde buluştu

ABONE OL
29 Şubat 2024 06:49
Mengen’de hafızlar kamp etkinliğinde buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bolu Mengen Merkez Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerine devam eden öğrenciler kamp etkinliğinde bir araya geldi.

Mengen İlçe Müftülüğü, Kur’an kurslarında öğrenim gören öğrencilerin duyuşsal, bilişsel ve psiko-motor açıdan gelişimi, yoğun ve rutinleşen hafızlık eğitim sürecinde moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması amacıyla kamp programları düzenliyor.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında hafızlık yapan 25 öğrenci ile 5 hafız öğretici, İlçe Müftüsü Mehmet Özcan’ın riyasetinde 23-25 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenen Kocaeli Diriliş Kampı etkinliğinde buluştu.

Kampta öğrencilerle bir araya gelen Müftü Özcan, “Hafızlarımız bizler için çok kıymetli hazinelerimizdir. Zira onlar Allah’ın kelamını, vahyi ilahiyi ezberlemektedirler. Bu süreçte bizler ise düzenlediğimiz bu tür gezi, sosyal etkinlikler ve faaliyetlerle hafızlarımızı desteklemeye gayret ediyoruz. Hafızlarımız kamp vesilesiyle bir taraftan sosyal aktivitelerle eğlenirken diğer taraftan da birçok konuda farkındalık yaşıyorlar. En önemlisi de moral ve motivasyon düzeyleri de artış gösteriyor. Bu kampta bizleri buluşturan, organizasyonu yürüten kıymetli kurs hocalarıma ve kurs için desteğini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

hafizlar mengen 1 hafizlar mengen 2 hafizlar mengen 3 hafizlar mengen

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.