DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2166027-0,97%
Bolu
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
TEÇ-SEN MENGEN’DEN ANKARA’YA YÜRÜYOR

TEÇ-SEN MENGEN’DEN ANKARA’YA YÜRÜYOR

ABONE OL
25 Temmuz 2023 06:52
TEÇ-SEN MENGEN’DEN ANKARA’YA YÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası kamu çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarının çözülmesi talebiyle Mengen’den Ankara’ya yürüyüş başlattı. Yürüyüş Mengen’de otobüs terminali önündeki aşçı heykeli önünde sendika üyelerinin katılımıyla Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Başkanı Ümit Demirel tarafından yapılan basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasının ardından Mengen terminali önünden yürüyüşe başlayan sendika temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankart ve dövizlerle taleplerini yetkililere duyurmak için yürüyüşe başladı.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ümit Demirel’in yaptığı açıklamalara “Değerli Basın Mensupları, kıymetli kamu çalışanları; kamu çalışanlarının çeyrek asırdır çözüm için bekletilen ve hasır altı edilen sorunlarının çözülmesi, duymayan kulakların duyması ve görmeyen gözlerin görmesi için aşçılar diyarı Mengen’den Ankara’ya yürüyoruz.

Bu yürüyüş, memuruyla emeklisiyle tıkanmış, tükenmiş ve yoksulluk deryasında boğulan, insanca yaşamak istiyorum diyen devlet memurlarının yürüyüşüdür. Bu yürüyüş onurlu bir mücadelenin yürüyüşüdür.” sözleriyle başladı. Basın açıklaması içerisinde yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması, 3600 ek göstergenin 1. dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına verilmesi, devlet memurlarına bayram ikramiyesi verilmesi, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne verilmesi, yoksulluk sınırının üzerinde bir maaş verilmesi, sendikal barajların kaldırılması talepleri vurgulandı.

“Başaracağız! Çünkü Başka Planımız Yok!” temasıyla TEÇ-SEN (Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası) ve BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) tarafından organize edilerek 24 Temmuz 2023 günü başlayan yürüyüşün 28 Temmuz 2023 Cuma günü saat 15:00 da Ankara Ulus heykelde yapılacak eylemle sonlandırılacağı ve tüm kamu çalışanlarının 28 Temmuz 2023 Cuma günü saat 15:00’da Ankara Ulus heykel önüne davet edildiği bilgisi verildi.

F1zvU3QXsAA46Vn F1zvUraWcAE1GQ7

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.