DOLAR 32,1869 0.1%
EURO 34,9373 -0.11%
ALTIN 2.501,38-0,06
BITCOIN 2254634-1,34%
Bolu
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
Yasal ve  hukuki haklarımızı kullanıyoruz

Yasal ve hukuki haklarımızı kullanıyoruz

ABONE OL
22 Haziran 2020 06:07
Yasal ve  hukuki haklarımızı kullanıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çok değerli hemşerilerim;

Tabiatıyla,doğasıyla,insanıyla ülkemizin güzel ilçelerinden Mengen’imizin sınırları içinde Domuz Alanı deresi mevkiin de ki yer altı ve yer üstü su kaynaklarımızı kanunsuz,hukuksuz olarak almak için uğraşan Gerede Belediyesi ile tüm görüşmelerimize , ikazlarımıza rağmen adeta hiç bir şey yokmuşçasına devam etmektedirler.Konu hakkında yetkili tüm resmi kurumlarımızı bilgilendirmemize rağmen,çalışmalarına devam etmeleri iktidar güçlerini kanun ve yasaların önünde tutan anlayışın en net görüntüsüdür.

Değerli hemşerilerim, Mengen Belediyesi olarak konunun yakın takipçisiyiz. Ama yasal, hukuki haklarımızı kullanıyor ve sonuna kadarda kullanacağız. Belediye olarak 16.06.2020 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca diğer hukuki girişimlerimiz de devam etmektedir.

Yani Domuz Alanında ki tüm varlıklarımız yine Mengen’in olacaktır,bundan kimsenin şüphesi olmasın.Belirtilen alan orman alanı olması nedeniyle yapılan izinsiz çalışmaları ile ormanda çok büyük tabiat katliamı yapılmaktadır. İlgililere yetkililere söylüyorum bu katliamı durdurmazsanız yarın önce tabiat sonra hukuk sizlere hesap soracaktır.

Bizler memleket meselelerinde her zaman tek yürek tek yumruk oluyoruz. Dün ADLİYE için, GASTRONOMİ bölümü için nasıl birlikte olduysak bugünde Domuz Alanı SU KAYNAKLARIMIZ için, birlikte olacağımıza yürekten inanıyorum. Bu süreçte birlikte olduğumuz muhtarlarımıza, muhtarlar derneğimize , yerel ve ulusal basınımıza, çok değerli halkımıza teşekkür ederim.Yarın ilçemizde sivil toplum örgütlerimizin başkanlarıyla, siyasi parti başkan ve temsilcileriyle belediye ve il genel meclisi üyelerimizle saat 13:00 de belediye meclis salonumuz da yapacağımız toplantı da ortak açıklamalar da bulunacağız.

YER ALTI SULARI KANUNU UYARINCA YER ALTI SU KAYNAKLARI DEVLETİN HÜKÜM VE TASARRUFU ALTINDADIR. HİÇ BİR KİMSE VEYA BİR KAMU KURUMU KENDİSİNE TAHSİS EDİLMEYEN BİR SU KAYNAĞI ÜZERİNDE TASARRUFTA BULUNAMAZ, HUKUKSUZ OLARAK KENDİNE MAL EDEMEZ. Yine bu kapsamda hukuksuz çalışmaların bir an önce durdurulması için ivedilikle ,sorumlu kamu kurumlarının görevlerini yerine getirme çağrısını bir kez daha yineliyor.Tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.

Turhan BULUT

Mengen Belediye Başkanı103581448 4127251073981608 6678474797375024268 o

softexen.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.