DOLAR 32,5262 -0.08%
EURO 34,8014 -0.2%
ALTIN 2.420,52-0,38
BITCOIN %
Bolu
23°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un Kapalı Spor Salonu ile ilgili Basın Açıklaması

Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un Kapalı Spor Salonu ile ilgili Basın Açıklaması

ABONE OL
6 Kasım 2021 16:43
Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un Kapalı Spor Salonu ile ilgili Basın Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 


Kaçak bahis siteleri
mengen13220171

Bursa masöz

BASIN AÇIKLAMASI
 
Belediye Başkanımız  Turhan BULUT 10.02.2017 Cuma günü Bolu Basınına yansıyan, Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN tarafından Mengen Belediyesi Kapalı Spor Salonu ile ilgili yapılan açıklamalara cevaben 13.02.2017  Pazartesi günü Belediyemiz Toplantı Salonunda yoğun katılımlı bir Basın Toplantısı gerçekleştirmiştir.

Toplantıda bahsi geçen konu ile ilgili tüm gerçekler belgeleriyle birlikte ortaya konarak kamuoyu bilgilendirilmiştir.

Basın açıklaması aşağıda aynen aktarılmıştır.

 

BOLU MİLLETVEKİLİ SN ALİ ERCOŞKUN´NUN MENGEN KAPALI SPOR SALONU HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİMİZİ VE GERÇEKLERİ KAMUOYUNA SAYGIYLA PAYLAŞIYORUZ:

10.02.2017 CUMA GÜNÜ BOLU BASININA YANSIYAN, BOLU MİLLETVEKİLİ ALİ ERCOŞKUN TARAFINDAN MENGEN BELEDİYESİ KAPALI SPOR SALONU İLE İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMALAR BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR. ÖNCELİKLE TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN BAŞTA SN ALİ ERCOŞKUN DAHİL GERÇEKLERİ BİLMEYE HAKKI VARDIR :

1-  28/06/2006 TARİHİNDE BELEDİYEMİZ VE GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ KAPALI SPOR SALONUNUN 10 YIL SÜREYLE BELEDİYEMİZE DEVRİ YAPILMIŞTIR. SÖZ KONUSU PROTOKOLÜN SÜRESİ 28/06/2016 YILINDA DOLMUŞTUR. PROTOL SÜRESİ DOLMADAN 21/04/2016 TARİHİNDE BELEDİYEMİZ TARAFINDAN PROTOKOL SÜRESİNİN UZATILMASI  İLE İLGİLİ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ´NE TALEPTE BULUNULMUŞTUR. (EK-1)

2- SÖZ KONUSU BAŞVURUMUZA YAKLAŞIK 8 (SEKİZ) AY SONRA  CEVAP VERİLEREK  01/12/2016 TARİHLİ CEVABİ YAZIDA PROTOKOL SÜRE UZATIMI İLE İLGİLİ TALEBİMİZİN SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TESİSLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN UYGUN GÖRÜLMEDİĞİ BİLDİRİLMİŞTİR. (EK-2)

3- BAŞVURUMUZUN NEDEN SEKİZ AYDA SONUÇLANDIĞI KONUSU SN.ALİ ERCOŞKUN´UN SON YAPTIĞI AÇIKLAMALARLA AÇIKLIK KAZANMIŞ OLUP, BU DURUM BİZLERİ ŞAŞIRTMAMIŞTIR. ANCAK TAMAMEN BÜROKRASİYE UYGUN BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLEN İŞLERİN, BÖYLESİ ÇARPITILARAK KAMUOYUYLA PAYLAŞILMASI KONUSUNDA TAKDİRİ SİZ DEĞERLİ HALKIMIZA BIRAKIYORUZ.

BİZLER, HALKIMIZA YERELDEN HIZLI VE ETKİN BİR ŞEKİLDE HİZMET ETMEYİ DÜŞÜNÜRKEN, BUNUN İÇİN ADIMLAR ATARKEN, BAŞKALARININ LOBİ FAALİYETLERİ YÜRÜTEREK RÜZGARI KENDİLERİNE ÇEVİRME ANLAYIŞINI KABUL ETMEMEKTEYİZ. ÜLKEMİZİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU DURUMU DA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK BÖYLESİ KÜÇÜK ŞEYLERDEN SİYASET DEVŞİRMEYİ HİZMET ETMEKLE GÖREVLİ KİŞİLERE YAKIŞTIRMAMAKTAYIZ.

4- SALONDA HİÇBİR BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI GEÇEN SÜRE İÇERİSİNDE YAPILMADIĞI İDDİA EDİLMİŞTİR. KAPALI SPOR SALONUNUN BELEDİYEMİZE DEVİR EDİLDİĞİNDEN BERİ, BELEDİYEMİZ TARAFINDAN BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI YAPILMIŞ OLUP, BELEDİYE BÜTÇESİNDEN BÜGÜNE KADAR 95.053,00 TL HARCAMA YAPILMIŞTIR.

5- SALONUN DIŞARIDA ETRAFINDA GÜVENLİK ZAAFI OLDUĞU VE ALKOLİKLERİN MESKEN EDİLDİĞİ BELİRTİLMİŞTİR;  AÇIK ALANLARDA ALKOL TÜKETİMİNE YÖNELİK GÜVENLİK TAKİBİNİ EMNİYET AMİRLİKLERİ YASALAR ÇERÇEVESİNDE  ÖZVERİYLE SÜRDÜRMEKTEDİR. İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ DE BİR ÇOK KONUDA DENETİMLERİNİ YAPMAKTADIR. ANCAK EMNİYET  MENGEN BELEDİYESİ´NE BAĞLI BİR BİRİM DEĞİLDİR BİR ÇOK HUSUSTA MENGEN BELEDİYESİNİN GÜVENLİK KAMERALARINDAN İLÇE EMNİYETİMİZ FAYDALANMAKTA VE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞMAKTAYIZ.

6- SALONUN MENGEN BELEDİYESİ TARAFINDAN BİRTÜRLÜ HİZMETE KAZANDIRILAMADIĞI VE SPOR SEVERLERİN VERİMLİ ŞEKİLDE FAYDALANAMADIĞI İDDİA EDİLMİŞTİR;

GÖREVE GELDİĞİMİZDEN İTİBAREN MENGEN SPOR ALANINDA CİDDİ ATILIMLAR VE BAŞARILAR SAĞLAMIŞTIR. ÜSTELİK BU SALONDA BELEDİYEMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDE  BAŞARILMIŞTIR.  BİR ÇOK KEZ MENGEN SALON FUTBOL, VOLEYBOL, BASKETBOL TURNUVALARI DÜZENLENMİŞTİR. YAZ SPOR OKULLARI AÇILMIŞ BU SALONDA FALİYET GÖSTERMİŞTİR. MENGENDE İLK DEFA BAYANLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZ TENİS SPORUYLA ÜCRETSİZ TANIŞTIRILMIŞ, TENİS RAKETİNDEN TOPUNA KADAR MALZEME TEMİNİ YAPILMIŞ BU SPORU GENÇLERİMİZE ÖĞRETEN PERSONEL BELEDİYEMİZDE İSTİHDAM ETTİRİLMİŞTİR.

ULUSAL AŞÇILIK KAMPININ UYGULAMALI MUTFAK ATÖLYELERİ BURADA ÇALIŞMALARINI YAPMIŞ, TÜRKİYE´NİN  BİR ÇOK NOKTASINDAN ÖĞRENCİLER BURADA BULUŞMUŞTUR.

BU SALONDA KAYMAKAMLIK MAKAMI TARAFINDAN CUMHURİYET BAYRAMI,19 MAYIS,23 NİSAN GİBİ ÖNEMLİ MİLLİ BAYRAMLARIMIZ COŞKUYLA KUTLANMIŞTIR.

BU SALONDA BELEDİYEMİZ TARAFINDAN BİRİNCİ, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ ETAP  TOKİ KURA ÇEKİMLERİ VE KURUM TOPLANTILARI  DÜZENLENMİŞTİR.

MENGEN BELEDİYESPOR BÜNYESİNDE KURULAN JU JİTSU MUAY TAİ SPORCULARIMIZA AYRICA TAHSİS ETTİĞİMİZ SALON VE BU SALONDA YAPTIĞI ANTRENMANLAR SAYESİNDE BOLU´YA VE MENGEN´E AVRUPA ŞAMPİYONLUKLARI GETİRMİŞLERDİR. 2 SPORCUMUZ VE ANTRENÖRÜMÜZ MİLLİ TAKIMA SEÇİLMİŞLERDİR. BU SALONDA ÇEŞİTLİ KONSERLER DÜZENLENMİŞTİR.

GENÇLERİMİZ GEÇ SAATLERE KADAR BU SALONDA SALON FUTBOLU BASKETBOL VOLEYBOL MAÇLARINI AMATÖRCE SERGİLEMEKTEDİR. BİR KİŞİ BİLE GÜVENLİKTEN ŞÜPHE DUYMAMIŞ, MAÇ SONUNA KADAR BELEDİYE PERSONELİMİZ NEZARET ETMİŞTİR.

SN ALİ ERCOŞKUN , MENGEN BELEDİYESİ TARAFINDAN  BU SALON HİZMETE KAZANDIRILAMAMIŞTIR DİYE AÇIKLAMA YAPARKEN ACABA BU FALİYETLERDEN HABERİ YOK MUYDU GERÇEKTEN MERAK EDİYORUZ.

SN VEKİLİMİZ MENGEN BELEDİYESİNE BU SALONLA İLGİLİ BİR ÇOK KEZ İKAZ VE UYARILAR YAPILDIĞINI BELİRTMİŞTİR . BURADAN KENDİSİNE SORUYORUZ, SİZ VEYA HANGİ KURUM BU SALONUN DURUMUYLA İLGİLİ NEZAMAN UYARI VE İKAZLARDA BULUNDUNUZ ! BUNLARI GERÇEKTEN MERAK EDİYORUZ, EĞER AÇIKLAYAMAZSSANIZ BU İDDİALARIN ALTINDA KALIRSINIZ …

MENGEN BELEDİYESİ KAPALI SPOR SALONUNUN HER YAPININ OLDUĞU GİBİ İHTİYAÇLARI VE EKSİKLERİ AZ DA OLSA VARDIR. ANCAK BURANIN MENGEN BELEDİYESİNİN ELİNDEN ALINIP MİLLİ EĞİTİME VERİLMESİNİN GERÇEKLERLE PEK ÖRTÜŞMEYEN ÇOK SIĞ BİR ANLAYIŞIN GÖSTERGESİDİR.

SN MİLLETVEKİLİMİZ ALİ ERCOŞKUN HER DEFASINDA MENGEN´DE İKTİDAR MUHALEFET AYIRIMI YAPMADIKLARINI, HİÇ BİR HİZMETTE FARKLILIK GÖZETMEDEN MENGEN İÇİN ÇALIŞILDIĞINI, BİR ÇOK KİŞİNİN İÇİNDE DİLE GETİRMİŞTİR. BU SÖZLERİNİN NE DERECE DOĞRU OLDUĞUNU BİRKEZ DAHA BU AÇIKLAMALARIYLA NE YAZIKKİ GÖRMEKTEYİZ.

SPORUN BAŞKENTİ BOLU DİYE ADLANDIRILAN BOLU´NUN NEDENLİ SPOR BAŞKENTİ OLDUĞU OLDUKCA DRAMATİKTİR. İKTİDAR PARTİSİNİN BİR ÇOK MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALARLA, GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN 23 İLDE 25 STADYUM ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR. MAALESEF SPORUN BAŞKENTİ BOLU BU HİZMETLERDEN FAYDALANAMAMKTADIR. BATMAN´DAN ÇORUM´A MANİSA´DAN TRABZON´A DİYARBAKIR´DAN EDİRNE´YE 1.LİG´ DE TAKIMI OLMAYAN AFYON´DAN MALATYA´YA , ANTALYA´YA UEFA STANDARTLARINDA AVRUPA ÇAPINDA STADYUMLAR İNŞA EDİLİRKEN, OLİMPİYAT MERKEZLERİ KURULURKEN, ÇEVRE İLLERİMİZDE MİLLİ MÜSABAKALAR OYNANIRKEN BOLU VE İLÇELERİNE BU HİZMETLER GETİRİLEMEMEKTEDİR. BÖYLE GİDERSE BOLUSPORUMUZ  BİLE İLERDE BAŞKA BİR ŞEHİRDE İÇ SAHA MAÇLARINI YAPMAYLA KARŞI KARŞIYA KALACAKTIR.

MENGEN´ DE BİR KAMU KURUMUNUN TESİSİNİ ELİNDEN ALIP BAŞKA BİR KURUMA VERİLMESİNİ  GARİP SEBEPLERLE BÜYÜK HİZMET OLARAK SAYMASI HİZMET VE YAPTIRIM UFKUNUN NEDENLİ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR TAKDİR BU KONUDA YİNE HALKIMIZINDIR. 24 YIL ÖNCE YAPILAN BİR SPOR SALONUNUN, CHP´ Lİ BİR BELEDİYENİN ELİNDEN ALARAK BAŞKA BİR DEVLET KURUMUNA DEVREDİLMESİYLE BÜYÜK BİR HİZMETE İMZA ATILDIĞININ SANILMASI, BUNUNLA ÖVÜNÜP MUTLU OLUNMASI BOLU VE MENGEN AÇISINDAN TALİHSİZLİKTİR.

 

SAYGILARIMIZLA

TURHAN BULUT

MENGEN BELEDİYE BAŞKANI

 

 

 

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.