DOLAR 32,2101 0.13%
EURO 35,0280 0.07%
ALTIN 2.511,010,33
BITCOIN 2260770-1,16%
Bolu
25°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r

TEOG SINAVINDA GRUR TABLOSU

ABONE OL
29 Mart 2019 15:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  1. TEOG SINAVINDA GRUR TABLOSU

BOLU İLİ GENELİNDE İLK ÜÇE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZİN İKİSİ MENGEN’DEKİ OKULLARIMIZDAN

Sıdıka Selin DEMİR                  120            Mengen Atatürk Ortaokulu

Ömer Yasin YILMAZ                 119            Mengen GÖkçesu Ortaokulu

Reyhan Sıla EERDOĞAN          119            Merkez 50. Yıl Ortaokulu

 

Bolu Valisi Aydın Baruş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ikinci dönem sınavında il çapında yapılan değerlendirmede ilk üç sıraya giren öğrenciler ile bir araya gelerek başarılı öğrencilere hediyeler verdi.

       Bolu Valisi Aydın Baruş’un makamında düzenlenen programa başarılı öğrencilerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci aileleri katıldı.

      29-30 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ikinci dönem TEOG sınavında 120 sorudan 120’sini yaparak Bolu birincisi olan Mengen Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Sıdıka Selin Demir, 119 soruyu yaparak ikinciliği paylaşan Mengen Gökçesu Ortaokulu öğrencisi Ömer Yasin Yılmaz  ve İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu öğrencisi Reyhan Sıla Erdoğan hediyelerini Bolu Valisi Aydın Baruş’tan aldılar.

     “İNŞALLAH BOLU ADINA BAŞARILI OLAN GENÇLERİMİZİN ADINI DAHA ÇOK DUYARIZ”

      Hediye takdiminin ardından bir süre başarılı öğrencilerle sohbet eden Vali Baruş lisede ve üniversitede öğrencilere nereleri hedeflediklerini sordu ve bazı tavsiyelerde bulundu. İleride yapmaktan memnuniyet duyacakları yönde meslekler seçmelerini öğrencilere tavsiye eden Vali Baruş, “Sizler için şimdi liseler önemli ama ileride üniversiteye gideceksiniz. İçinizden neyi okumak istiyorsanız onu okuyun ve sevdiğiniz mesleği yapın. Hedeflerinizi buna göre belirleyin. Bu çalışkanlığınızdan dolayı ve Türkiye çapında Bolu adını öne çıkartmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Allah bu başarılarınızı daim etsin. Umarım ileriki yıllarda da güzel yerlere gelirsiniz, belirlediğiniz hedeflere ulaşıp güzel ömür sürer ve vatana millete hayırlı  birey olursunuz. Ama çalışmaktan hiçbir zaman yılmayın. Çünkü hayat demek, çalışmak demek. Çalışmak deyince de kimse yılmasın. İnsan çalışırken de dinlenebiliyor. Çabalarınızı devam ettirin. Sizlerle birlikte eğitim öğretime katkı sunan çok değerli öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Sizlerin emeğinizin sonucunu hemen gördüğünüz için mutlu olduğunuzu biliyorum. Siz ortada eserleri olan insanlarsınız. Siz insan inşa eden, öğrencilerin mutluluğu ile mutlu olacak olan kişilersiniz.  Anne- babaları da tebrik ediyorum. Bolumuz adına bu gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlar bizim gurur tablomuz. İnşallah Bolu adına başarılı olan gençlerimizin adını daha çok duyarız ve onların çalışma azmini tebrik ederiz.” dedi.

      “İLÇEMİZDEN BELDEMİZDEN BİRİNCİ ÇIKMASI MUTLULUK VERİCİ”

      İl derecesine giren iki öğrencinin ilçe ve beldeden çıkmasının da son derece önemli olduğunu dile getiren Vali Baruş, “Mengen ilçemizden, Gökçesu Beldemizden böyle başarılı öğrencilerimizin çıkması bizleri çok mutlu ediyor. Sevinçle görüyorum ki Bolu’nun her ilçesinde hatta köylerinde çok başarılı öğrenciler çıkıyor. Bu da nerede çaba, emek varsa, öğretmenlerin öğrencileri ile sevgi bağı varsa ve velilerin de ilgisi varsa orada başarının ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok. Dolayısı ile köylerimizden, beldelerimizden böyle başarılı öğrencilerimizin çıkması diğer gençlerimizi de teşvik edecektir. Bizi de daha çok çaba sarf etmeye itecektir” ifadelerine yer verdi.

     Hediye takdimi ve yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

         Bizde bu gençlerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor daha nice başarılara imza atmalarını diliyoruz.

         Öğrencilerimizin bu başarısının en büyük pay sahibi olan anne, babalarını, ana sınıfı öğretmenlerinden başlayarak sınıf öğretmenleri tüm branş öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ediyor Mengen İlçemizde daha nice yeni başarılara  öncülük etmesini temenni ediyoruz.

teoggg(1)mengen teok 20620151ha2015618230005-32234

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.