DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2167902-0,92%
Bolu
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r
Turhan Bulut Katılımcılarla Buluştu 

Turhan Bulut Katılımcılarla Buluştu 

ABONE OL
26 Nisan 2019 10:40
Turhan Bulut Katılımcılarla Buluştu 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MENGEN BELEDİYE BAŞKANI KAMPI ZİYARET ETTİ

Turhan Bulut Katılımcılarla Buluştu

 

     Kampın dördüncü gününde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen eğitime katılan Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, öğrencilerle kamp hakkında sohbet etti. 2014 yılından bu yana Mengen Belediye Başkanlığı’nı yürüten Bulut, birçok sosyal yardımlaşma derneğinde yönetim kurulu üyelikleri yaparken aynı zamanda turizm yöneticiliği yapıyor. Kampın ev sahipliğini üstlenen Mengen Belediyesi Ulusal Aşçılık Kampı’nın en büyük destekçilerinden biri. Kampla ilgili soruları yanıtlayan Turhan:

 

‘’Mengen Belediyesinin böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Mengen belediyesi sosyal sorumlulukları önemseyen bir belediye. Mengen belediyesi, sivil toplum örgütlerini çok önemseyen bir belediye. Biz bu etkinliğe AŞOMDER üyeleriyle birlikte karar verdik. AŞOMDER’in başarı grafiğinin yükselmesinden çok gurur duyuyoruz. AŞOMDER her zaman doğru işler yapar çünkü sadece mezun olan arkadaşlara değil, attığı adımları devam ettirecek kişilere de yol gösteriyor. Her zaman sivil toplum örgütlerini desteklerim ve onlarla çalışmaktan çok memnun olurum.

 

Bu etkinliğin Mengen’e ne gibi faydaları var?

 

Mengen, Nisan ayı gelirken sürekli sorar: ‘’Aşçılar kampı bu sene de olacak mı?’’ ‘’Aşçılar kampına halk da katılsa olur mu’’ Demek istediğim halkın kampa olan ilgisi çok yüksek. Bu kamp akademik bir eğitimin temelini oluşturuyor. Ben AŞOMDER’den mümkünse beş yıl üstüste katılan her kişiye aşçılık sertifikası verirse ben de bu sertifikadan almak isterim. Çünkü ben de beş yıldır kampa geliyorum.

 

Mengen Belediyesi bu kampa nasıl destek veriyor?

 

Bu işin Ar-Ge, malzeme, ulaşım ve tedarik kısmında yardımcı oluyor. Madde madde değil de ne zaman ne ihtiyaç olursa ona yardımcı oluyoruz. Çünkü bu bizim için bir onur, bir gurur kaynağı.  Burayı sadece Mengen, Bolu değil dünya izliyor. Diğer kampüsümüz 2021-2022 yılında bitince burası çok daha büyük bir üs haline gelecek. Projelerimizi, örneğin hemen

karşıya Mengen Çiftlik Projesi yapıyoruz. Bir sonraki yıl sizi orada misafir edeceğiz. Üretilen süt ve süt ürünleriyle kooperatifler iş birliği yapacak ve Mengen peyniri üretilecek. Standardı buluşturacağız. Keş yapacağız. Kültür evleri yakında hizmete giriyor. Bizim yöresel hamur işlerini yapıyoruz. Bu ev hanımlarına hem iş hem aş olacak. Türkiye’ye örnek olacak.

 

Sonraki yıllarda kampa destek olmaya devam edecek misiniz?

 

Aşçılık çok güzide bir meslek. Ben 17 yaşında karikatür sergisi açmış bir insanım. Dünyayı heyecanlı ve sempatik görmek istiyorum. İnsan sevgisinin yaşamasını istiyorum. Çocuk tacizi haberi gördüm az önce. Çok üzülüyorum. Hak, hukuk, adalet bizim dünya görüşümüz olmalı.’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

28 Nisan’a kadar devam edecek olan kamp eğitimlerin yanı sıra eğlenceli aktivitelerle devam ediyor.

 

 

Kamp hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.ascilikkampi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

         https://www.instagram.com/explore/tags/ascilikkampi/

 

       https://www.facebook.com/ascilikkampi/

       https://twitter.com/Ascilikkampi

mengen aşçılık kampı 47

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.