DOLAR 32,1863 0.09%
EURO 35,0136 0.06%
ALTIN 2.506,170,14
BITCOIN 2256272-1,95%
Bolu
25°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bolu’da

ABONE OL
29 Mart 2019 15:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ERDOĞAN: BOLU’NUN KIYMETİNİ BİLİN

AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Karaçayır Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongre öncesi Bolu halkı ile buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongre Salonuna girerken de büyük bir coşkuyla karşılandı. Bolu’da gördüğü coşkudan duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Bolu gerçekten çok farklı” dedi.

 

AK Parti döneminde Bolu’ya 11 katrilyonluk yatırım yapıldığını hatırlatan Erdoğan, “Ormanlara, milli parklara sahip bir şehrimiz Bolu. Buranın kıymetini bilin. Yedigöller, Abant, Gölcük başta olmak üzere buraları tüm milletimize sunmayı hedefliyoruz. Buraları koruyarak turizm alanları haline getireceğiz. Günübirlik turizmin ötesine taşımamız gerekiyor. Yılın 365 günü hareketliliği sağlamalıyız. Bolu’nun atacağı her türlü adımın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

 

Haber: Mehmet Ali Atalay Foto: Hakan Aydın – Sefa Günay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi öncesi açılış konuşmaları yapıldı. İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Milletvekilleri Fehmi Küpçü ile Ali Ercoşkun salondaki kalabalığı selamladı.

KOMANDO BERELERİ TAKILDI

AK Parti İl Başkanlığı Salonda yerini alan Partililere Türk Bayrağı ve AK Parti bayrağının yanı sıra mavi komando bereleri de dağıttı. Mavi bereli Partililer Afrin’e mesaj göndererek Mehmetçiğimize destek oldu.   

BOLU HALKINA SELAM OLSUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kongre Salonuna büyük bir coşkuyla giriş yaptı. Şarkılar eşliğinde sloganlar atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kalabalığı uzun süre selamlayarak gösterilen sevgiye karşılık verdi. “Bolu’nun tüm ilçelerindeki, mahallerindeki, köylerindeki vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Bugüne kadar AK Parti Teşkilatlarında görev alan tüm kardeşlerime selamlarımı iletiyorum” diyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a AK Partili gençler şiir okuyarak sevgilerini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Erol Kaya, Hayati Yazıcı, Ravza Kavakçı, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mehmet Muş da kongreye katılım gösterdi.

BOLU, SEÇİMLERDE TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE DESTEK VERİYOR

Bolu’nun seçimlerde Türkiye ortalamasının üzerinde AK Parti’ye destek verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kongremizin Boluyla birlikte ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlı olmasını istiyorum. Bolu’dan, Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 66’lık bir destek verdiniz. Biz teveccühü ve destekleri için Bolulu tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi. Erdoğan, 2019 yılında yapılacak seçimlerde de Bolu’dan daha büyük bir desteğin çıkacağına inandığını söyledi.

KÖROĞLU’NUN ŞEHRİNE DE BU YAKIŞIR

Bolu’daki AK Parti sevdalılarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Köroğlu’nun, Tokad-i Hayrettin’in şehrine de bu yakışır. Bolu Dağı’nın zirvesinde direksiyon sallayan kardeşim de, Tünelden geçen otobüs şoförü de duysun sesimi” dedi. Erdoğan, AK Parti Teşkilatlarından söz alarak, “Ana Kademe, 2019’a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kadın Kolları, 2019’a kadar her eli sıkmaya, her eve girmeye hazır mıyız? Sevgili gençler 2019’a kadar liselerden üniversitelere kadar tüm gençlerimizle kucaklaşmaya hazır mıyız” diye sorunca, hep bir ağızdan ‘evet’ cevabı aldı. Erdoğan, “İşte beklediğimiz, özlediğimiz Bolu bu” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

BUGÜN BOLU GERÇEKTEN ÇOK FARKLI

Mitingde ve Kongre Salonunda gördüğü kalabalıktan ve coşkudan övgüyle bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salon bu ama bunun iki misli insan dışarda. Ben bugün Bolu’yu gerçekten çok daha farklı gördüm. İnanın şu anda ülkemin her yanı aynı böyle. Dün Mersin’deydim, Antalya’daydım, aynen böyle. Birazdan Sakarya’ya gideceğim, biliyorum ki orası da böyle” şeklinde konuştu.

SİZİN AŞKINIZ BİZİ DELİ DİVANE ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletimize, bu vatana aşık” deyince salondan “biz de sana aşığız” karşılığını aldı. Bunun üzerine Erdoğan, “Sizin aşkınız zaten bizi deli divane etti. O yüzden gece-gündüz demedik, uzun ince bir yoldayız. Biz bu aşkla bu yolda Ferhat olduk. Milletimiz ise Şirin. Ve dağları deldik. Bolu Dağlarını kimse delemiyordu, biz deldik. Onlar ne diyorlardı, ‘Burayı patates deposu yapacağız’ diyorlardı. Bolu Dağı’nda yaşanan kazaları, verilen canları unutmadık ve ‘biz bu Dağı deleriz’ dedik ve deldik. Biz geldiğimizden bu yana Türkiye genelinde açmadığımız tünel kalmadı. Yeri geldi deniz üzerine köprüler yaptık” şeklinde konuştu.

FATİH KARADAN GEMİLERİ YÜRÜTÜRSE…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlarla da kalmadık; tuttuk Marmaray’ı yaptık. Denizin altından karşıya geçtik. ‘Benim ecdadım Fatih karadan gemileri yürütürse, biz de denizin altından geçeriz’ dedik” ifadelerini kullandı. Salondaki AK Parti sevdalılarının “Reis bizi Afrin’e götür” diye slogan atmaları üzerine Erdoğan, “Gençler dün Komuta Kademesi ile görüştüm ‘ihtiyaç var mı’ diye. ‘İhtiyacımız yok, yolumuzda daim ve kararlı devam ediyoruz’ diye cevap aldım” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK HESAP, ALLAH’IN HESABIDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletimiz ile yol yürümüş bir parti. Terör örgütlerinden dış güçlere kadar hepsinin hedefi AK Parti olmuştur. Türkiye’yi yolundan, rotasından çıkartmak isteyen herkes önce bizim üzerimize yürümüştür. Partimizi kapatmak istediler. Ama bir şeyi bilmiyorlardı; Onlar zannediyordu ki ‘biz hesabı yaptık, AK Partiyi kapatırız’ diyorlardı. Ama hesap tutmadı çünkü hesapların üstünde bir hesap vardır. Kaderin üzerinde bir kader vardır. En büyük hesap Allah’ın hesabıdır. Maruz kaldığımız onca provokasyona ve hukuksuzluğa karşı hepsinin üstesinden milletimizin sayesinde geldik. Biz de milletimize sahip çıkarak, hizmet vererek, çalışarak karşılığını vermeye çalıştık” dedi.

BOLU’YA 11 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

AK Parti döneminde Bolu’ya çok büyük yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar Bolu’ya 11 katrilyon yatırım yaptık. İnşa ettiğimiz 13 spor tesisi ile gençlerimize destek olduk. Sağlıkta 16 tesisimizi tamamladık. Halen 13 tesisimizin inşası sürüyor. 5440 toplu konut yaptık. Bolu’nun bölünmüş yolunu 300 km.ye çıkarttık. 155 bin hektar alanı sulayacak olan Tekke Barajını yapıyoruz. Hasanlar Barajının inşasına yakında başlıyoruz. Şehir merkezinin içme suyunu karşılamak için Gölköy’den hat çektik. Ormanlara, milli parklara sahip bir şehrimiz Bolu. Buranın kıymetini bilin. Allah’ın verdikleri karşısında ne kadar hamd etsek azdır” dedi.

BOLU’NUN TURİZM ŞEHRİ OLMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Bolu’nun geleceğinin turizm ile şekillenmesi gerektiğini ve bunun için ne gerekiyorsa yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yedigöller, Abant, Gölcük başta olmak üzere buraları tüm milletimize sunmayı hedefliyoruz. Buraları koruyarak turizm alanları haline getireceğiz. Günübirlik turizmin ötesine taşımamız gerekiyor. Yılın 365 günü hareketliliği sağlamalıyız. Bolu’nun atacağı her türlü adımın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

BİR YANDAN DA İSTİKBALİMİZİ TEHDİT EDENLERLE MÜCADELE EDİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bir yandan ülkemizin 81 vilayetini yatırımlarla donatırken diğer yandan da istikbalimize gelen tehditlerle mücadele ediyoruz. Birileri Pensilvanya’ya kaçtı. Kimileri O’nun devasa çiftliğinde, kimileri Avrupa’nın değişik ülkelerinde… Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Devletimizin tüm kritik kurumlarına yerleştirilmiş Fetö ihanet çetesinden sonra darbe girişimleri ile bizim hafızalarımızı aşan durumlar oldu. Rabbimiz, ‘Sizin hayır dediklerinde şer, şer dedikleriniz de hayır vardır’ sözleri burada kendini gösterdi. 251 şehit verdik ve bunları bertaraf ettik” dedi.

NATO SEN NEREDESİN?

Erdoğan, “Kimsenin ummadığı, beklemediği operasyonlara başladık. Bölgeye uyguladığımız plan bizim müttefiklerimizi, dostlarımızı gözden geçirmemize neden oldu. Biz bu NATO’nun en güçlü üyesiyiz. Yeri geldi Somali’de, Balkanlar’da, Afganistan’da olduk. Bütün bu görevlerde biz yer alırken, biz Suriye’deyken NATO nerede? Sürekli terör örgütleri bizi tehdit ediyor, peki NATO sen ne zaman ortaya çıkacaksın? Maalesef şu ana kadar halen olumlu bir söz hareket yok” şeklinde konuştu.

VATANIMIZI BAYRAĞIMIZI SAVUNMAK BİZİM NAMUS BORCUMUZ

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları sonrası Erdoğan, “Bu cennet vatanı böldürme Yarab, yüzümüz ak olsun, kara düşürme, gülleri dalında soldurma Yarab!” dizelerini söyledi. Erdoğan, “Bugün bizler fedakarlık yapacağız ki geleceğe müreffeh bir ülke bırakacağız. Böyle bir milletin evladı olmaktan ne kadar iftihar etsek azdır. Birliğimizi beraberliğimizi savunmak, bayrağımızı vatanımızı savunmak bizim namus borcumuz” dedi.

MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKMAK BÖYLE OLUR

Ülkenin 18 milyon km. yüzölçümündeki topraklardan bugünlere geldiğini vurgulayan Erdoğan, “Devamlı toprak kaybettik ama kimse o kaybedenlere hesap sormadı. Dik duracağız. Biz iktidara geldiğimizde de attığımız her adımda olmaz dediler, başaramazsınız dediler. İMF ile masaya oturduk. 23 milyar Dolarlık borcumuzu tamamen bitirdik ve bunun üzerine İMF bizden 5 milyar Dolar borç istedi. Merkez Bankamızın döviz rezervi 7,5 milyar Dolardı. 126 milyar Dolar civarına getirdik. Savunma sanayinden yüzde 65 yerli üretim yapıyoruz artık. Bizi kapılarında insansız hava aracı alabilmemiz için süründürüyorlardı. Şimdi biz kendimiz üretiyoruz. Yanlış komşular bizi ev sahibi yaptı. Yapamazsınız dedikleri her şeyi yaptık. Haddinizi aşmayın diyenlere haddini bildire bildire bugünlere geldik. Dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz. Kanal İstanbul’un da ihalesi yapılıyor. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak böyle olur, lafla olmaz. Bunu başarmak için önce bu millete ve bu vatana aşık olacaksınız” dedi.

KÖROĞLU TABLOSU VE ELİF HEDİYE EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan salondaki coşkunun eşliğinde sözlerine son verdi. Konuşması sonrası AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay Köroğlu Tablosu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da ağaç işlemeli ‘Elif’ takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bolu’dan Sakarya’ya geçti.

haber 20180311151017

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.