DOLAR 32,1884 0.02%
EURO 34,9858 -0.05%
ALTIN 2.506,67-0,14
BITCOIN 2238312-0,36%
Bolu
25°

AÇIK

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

r
r

GENTAŞ Ç.P.L MAKİNA TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ ONAYLANDI

ABONE OL
29 Mart 2019 15:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mengen fakülte yaptırma  derneği;  kurulduğu  2009 tarihinden bu güne kadar hizmete doymuyor..

merhum  ziya paşanın deyimiyle “ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz “.

İşte hizmet bu değilmi….!!!

Doğru zamanda, doğru kişilerle, düzgün iletişimin sonucunda Mengen ilçemiz çok önemli bir bölümü daha kazandı. Milli eğitim bakanlığı onay verdi. 2016 / 2017 eğitim öğretim yılında açılacak.

fakülte 001 bizlerin başvurusu yöneticilerimizin ileri ufuklu bakışları ve hepimizin gayretleriyle şükürler olsunki Milli eğitim bakanlığımızın  onayıyla. 2016 / 2017 eğitim öğretim yılında GENTAŞ ÇOK PROĞRAMLI LİSEMİZİN bünyesinde açılacak.

Sonuç..tabiki Mengenimiz  kazandı.

Bittimi hayır..

bu bölümde okuyan evlatlarımızın  dahada iyi eğitim alabilmeleri için okulun hemen yanına uygulamalı iş atölyesini hemşerimiz İstanbul’daki  sanayici iş adamlarımızdan  Mengen kuzgöl köyünden sayın Cavit ORUÇ abimiz yapılandıracak. şükürler olsunki bu rüyamızda gerçek oldu.

Bilindiği gibi sanayici ve iş adamımız bölgemizin medarı iftiharı Hemşerimiz GENTAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI sayın Ahmet KAHRAMAN ve yönetim kurulu üyeleri  12 DERSLİK ÇOK PROĞRAMLI  GENTAŞ  LİSE BİNASI kazandırdığında bizlere  bunun içini doldurmak boynunuzun borcu demişti.

İlk olarak kendi bölgemizde tek olan HARİTA-TAPU- KADASTRO bölümünü kazandırdık.

Hemen akabinde ifade ettiğimiz gibi MAKİNA TEKNOLOJİSİ bölümü kazandırıldı. Bunların her birinin altında farklı bir emek gayret ve azim var. Bütün bu oluşumlar bizim insanımızın birbirine sahiplenmesiyle oluşuyor.

İlçemizde,beldemizde ve köylerimizde ilk ve orta öğretimde okuyan yavrularımızın, Anadolu aşçılık meslek lisesi, turizm otelcilik meslek yüksek okulu, gastronomi ve mutfak sanatları yüksek okulunda öğrenim gören gençlerimizin halen devam eden  ve yeni açılan bölümlerimizin mengenimize,  BOLU muza ve ülkemize hayırlı olmasını  diliyor kendi nasibini emeğinde arayan gençlerimizin  yetiştirileceğine canı gönülden inanıyoruz.

MART 2009 TARİHİNDE KURULAN MENGEN FAKÜLTE YAPTIRMA DERNEĞİMİZİN MENGEN İLÇEMİZE  KAZANIMLARI..

a_ 1997 senesinde 30 +30 öğrencisi olan MENGEN AŞÇILIK MESLEK YÜKSEK OKULUMUZA 2011 de  İKİNCİ ÖĞRETİMİN KAZANDIRILMASI..

b— 2011 yılında açılan ve ilk  öğrencisini 2012 /2013 öğretim yılında alan  MENGEN YERLEŞKESİNDE 4 YILLIK YÜKSEKOKUL GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜNÜN AÇILMASI. kontenjan 40 la başladı.

bu yıl yoğun talep karşısında 60’a çıkartıldı.

yüksek okulumuzda  yaklaşık 383 öğrenci eğitim görüyor.

bu sayı her  yıl artarak devam edecektir..

ilk öğrencilerimizin geldiğindede bizler gelen öğrencilerimizin kaldıkları pansiyonlara kadar giderek yedikleri, içtikleri ve yattıkları yerleri gördük. çünkü bu çocuklarımız bizlerin çalışmaları neticesinde açılan bu okulumuzu tercih ettiler. bizlerinde hepimizin sahip çıkması gerekiyordu.

c_yine gastronomi ve mutfak sanatları bölümü 40  öğrencimizin her birine 100 tl. olmak üzre bir sefere mahsup toplam  4.000 tl karşılıksız burs verilmiştir.

d__ DERNEĞİMİZİN girişimciliği ve güvenirliği neticesinde gASTRONOMİ BÖLÜMÜNÜN 3640  ADET 100.00 TL DEĞERİNDEKİ  MUTFAK EKİPMANLARIN OPET YÖNETİM KURULU ÜYESİ alibeyler köyünden hemşerimiz SAYIN NURTEN ÖZTÜRK TARAFINDAN yüksekOKULUMUZA KAZANDIRILMASI

e __ 12 DERSLİK ÇOK PROĞRAMLI  GENTAŞ  LİSEsi   KAZANDIRILMASI

f__100 KİŞİLİK YÜKSEK ÖĞRENİM  KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN AÇILMASI VE  BÜTÜN MEFRUŞATININ KARŞILANMASI. 75.000 tl. tutarındaki miktar. ayrıca  kız yurduna yemek servis tabakları 560 adet yaklaşık 10.000.tl derneğimizin güvenilir çalışmaları neticesinde mengenli hemşerilerimiz tarafından karşılanmıştır.

G__9 Haziran 2014 Tarihinde mengende meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ailele yardımda bulunuldu..

H___ÇOK PROĞRAMLI LİSEMİZE  HARİTA-TAPU VE KADASTRO BÖLÜMÜNÜN  AÇILMASI ve

tapu ve kadastro bölümümün ihtiyacı olan her türlü araç gereçler KAMU KURUMLARINDAN alınıp teslim edildi…

I__MENGEN İLÇE milli eğitim müdürümüzün talebi üzerine mengen ilçemiz, gökçesu ve pazarköyde bulunan oKULLARIMIZIN İÇ VE DIŞ BOYALARININ TAMAMININ HAYIR SEVERLERİMİZİN DESTEĞİYLE  DERNEĞİMİZ TARAFINDAN KARŞILANMIŞTIR.

J_yine KAMU KURUMLARINdan  bilgisayarLARın alınıp okullarımıza dagıtılmak üzere  mengen ilçe milli eğitim müdürlüğümüze teslim edildi.. bu sayı artırılarak devam edecektir..

k__ŞU ANKİ PROJEleriMİZ İSE YİNE mengenimiziN ihtiyaç duyduğu toplumumuzun genelini ilgilendiren yapılanmalar olacak.

bütün bu çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan kamu kurum ve kuruluşları ile s.t.k. larımız, başta köy derneklerimiz her türlü sivil toplum örgütlerimizin katkılarından ve tüm mengenli hemşerilerimizin desteklerİNden dolayı tekrar teşekkür eder bundan sonraki yapılacak hizmetlerde aynı birlik ve beraberliğimizi bekleriz.

2009 mart ayında başlayan heyecanlı hizmet anlayışımızDA  BİZLERLE YOL ARKADAŞLIĞI YAPAN YÖNETİM KURULLARI VE KOMİSYONLARDA GÖREV ALAN BÜTÜN YOL ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDER AYNI HEYECENIN  hiçmi hiç eksilmeden AYNI samimiyetle devam EDECEĞİNİ İFADE EDERİZ.

DÜN GİTTİ BUGÜN NEFES ALIYORUZ VE HALA VARIZ AMA YARIN GELECEK BİZ OLACAKMIYIZ ONUDA BİLEMİYORUZ..

EN KALBİ SELAMLARIMIZI İLETİR SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

mengen fakülte yaptırma derneği yönetim kurulu

AYDIN ÖZMENLİ               başkan

HALİT YILDIZ                     BAŞKAN VEKİLİ

COŞKUN  ÖZMEN              BAŞKAN YARDIMCISI

LEVENT ŞAHİN                   BAŞKAN YARDIMCISI

CAVİT YILMAZ                    BAŞKAN YARDIMCISI

KADİR COŞKUN                     GENEL SEKRETER

ALİ RIZA ACAR                   SAYMAN

fakülte100

 

 

 

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.