DOLAR 32,2070 0.12%
EURO 35,0200 0.02%
ALTIN 2.505,440,11
BITCOIN 2256850-1,36%
Bolu
25°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

r
r
IV. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOL TÖRENİ

IV. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOL TÖRENİ

ABONE OL
29 Mart 2019 15:55
IV. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOL TÖRENİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IV. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOL TÖRENİ

IV. Ulusal Aşçılık Kampı Protokol Töreni 10 Nisan 2018 Salı günü saat 14.00’de Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mengen Kampüsü, Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. E.Elif YÜCETÜRK, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih CELEPCİ ile AŞOMDER Yönetim Kurulu Temsilcileri, 22-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak kamp protokolünü imzaladılar.

Mengen’de düzenlenen ve dünyada başka bir örneği olmayan Ulusal Aşçılık Kampı, yıldan yıla gelişiyor ve bu yıl dördüncüsü yapılıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardan gelen öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla gerçeklen kampa ilgi de giderek artıyor. Bu sene katılım önceki yıllara göre artış göstererek 56 üniversitenin 73 birimine ulaştı.

Türk aşçı adaylarının gerek Türk, gerekse dünya mutfağı konusunda vizyonlarını geliştirmeyi amaçlayan kamp yedi gün sürecek.

Eğitimler halihazırda dünyaca ünlü otel ve restoranların mutfaklarına şef olarak çalışan AŞOMDER üyeleri tarafından verilecek. Yedi gün boyunca eğitim için özel olarak hazırlanan mutfaklarda, genç aşçı ve aşçı adaylarına yemek pişirme yöntemlerinin incelikleri uygulamalı olarak anlatılacak.

Her gün sabahtan başlayıp akşama kadar süren yoğun eğitim süresince katılımcılar kırmızı et, tavuk, hindi, ördek gibi etlerin işleme ve pişirme yöntemlerinin yanı sıra, bulgurdan kinoa’ya, bakliyattan pirince, hamur işlerinden zeytinyağlılara, deniz ürünlerinden sushi’ye kadar geniş bir yelpazede eğitim alacaklar.

Destekçilerin katkılarıyla gerçekleşen eğitim kampında bu sene ayrıca; yemek ile sanat ilişkisi, sosyal medya kullanımı, insan kaynakları, hijyen ve porselen gibi konular hakkında da seminer ve paneller gerçekleştirilecek.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi ve Öztiryakiler A.Ş.’nin proje ortağı olarak destek verdiği kampta, katılımcıların konaklama ve yeme-içme giderleri AŞOMDER ve destekçiler tarafından karşılanacak.

AŞOMDER hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.ascilikkampi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

AŞOMDER Hakkında
Türkiye’nin 1985’te eğitim vermeye başlayan ilk ve tek aşçılık okulu Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi 1992 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bu tarihten itibaren Türkiye’de Aşçılık sektörüne yön vermeye başlayan okulumuz ilerleyen yıllarda sektörün önde gelen kurumu haline gelmiştir. Yiyecek-içecek sektörü dünyada ve Türkiye’de hızla gelişip, ekonomik ve kültürel anlamda dünya üzerindeki önemini artırırken, hızla büyüyen yiyecek içecek sektörünün gelişimine ve güncel uygulamalara uyum sağlamayı başaran Mengen Aşçılık Okulu, sektörün dinamizmine ayak uydurarak hızla gelişmiştir.

Mengen Aşçılık Okulu, öğrencilerine sorumluluk alma ve girişimcilik konularında gereken öz güven temelini sağlamış, bunun sonucunda da dünya çapında aşçılık mesleğinin temsilcisi olan başarılı bireyler yetiştirmiştir. Türkiye’de yiyecek içecek sektöründe çok önemli bir konuma sahip olan Mengen Aşçılık Lisesi mezunları, gelişen sektörde daha güçlü, daha organize ve daha faydalı olabilmek adına 2007 yılında Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği’ni kurmuş ve Mengen Aşçılık Lisesi mezunlarını tek bir çatı altında toplamıştır. Derneğin kısa adı AŞOMDER olup derneğin genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır.

AŞOMDER 2700’den fazla mezun üyesi ile yürüttüğü ve gönüllü destek sağladığı sosyal sorumluluk projelerinde rol alarak aşçılık mesleği alanında sivil toplum faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. AŞOMDER’in gerçekleştirdiği en büyük ve en önemli organizasyon, ilkinin 2015 yılında düzenlendiği “Ulusal Aşçılık Kampı”dır. Derneğin bünyesinde geliştirilmiş olan ve derneğin yürütücü rolünü üstlendiği organizasyonun her sene etki alanını ve katılımcı sayısını genişleterek geleneksel hale getirilmesi hedeflenmektedir.

AŞOMDER; dâhil olduğu sorumluluk faaliyetleriyle toplum içindeki karşılıklı etkileşim sürecinde bireylerin edindikleri hoşgörü, ılımlılık, uzlaşma, kamusal tartışma pratiği, gönüllülük, muhalif düşüncelere saygı gibi demokratik tutumların ve kültürü geliştireceğine ve topluma yayılacağına inanmaktadır. Bu nedenden dolayı AŞOMDER, sürdürülebilir etkiler yaratmak için katkıda bulunduğu projelerin uzun soluklu olmalarına ve toplumsal anlamda fayda üretmelerine dikkat etmektedir. Ulusal Aşçılık Kampı, AŞOMDER’in değerlerini ve vizyonunu yansıttığı en güzel örnek olarak ortaya çıkmaktadır.

mengen yüksek okul 1

mengen yüksek okul 2

mengen yüksek okul 3

mengen yüksek okul 4

mengen yüksek okul 5

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.